Klaipėdiečiai kviečia į Joninių šventę Jono kalnelyje (1)

4

Žolynų rinkimas | Klaipėdos etnokultūros centro nuot.

Birželio 23 d. 21 val. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į tradicinę Joninių šventę Jono kalnelyje. Unikali šventės vieta šią nepaprastą naktį sujungia pagrindinius elementus: ugnį, vandenį, žolynus. Minėsime Saulėgrįžos šventę sveikinsime Jonus ir Janinas, dainuosime, šoksime ir smagiai jungsimės į ratelius. Joninių šventės metu vyks Lietuvos nacionalinės televizijos „Duokim garo!” varžytuvių finalo tiesioginė transliacija iš Jono kalnelio. Pirmą kartą Turgaus gatvėje (nuo Tiltų g. iki Jono kalno) nuo 11.00 val. ryto visą dieną šurmuliuos Joninių jomarkas, kuriame sutiksite žolininkus, vainikų pynėjus, tradicinių amatų meistrus, bei sertifikuotus kulinarinio paveldo produktų gamintojus.

Vakare Jono kalnelyje klaipėdiečius ir miesto svečius pasitiks šventiškai nusiteikę ir nepaprastai užvedantys folkloro ansambliai ir kapelos: „Santaka“ (vad. P. Pojavis), „Vaisgamta“ (vad. M. ir A. Gulbinskai), „Mingė“ (vad. R. Bučmys), „Martvežiai“ (vad. J. Kavaliauskas), „Prūsai ilgi ūsai“ (vad. V. Macijauskas), „Senoliai“ (vad. E. Šalkauskienė, J. Petrauskas), „Alka“ (vad. D. Kiseliūnaitė, M. Ratas), „Kuršių ainiai“ (vad. J. Vozgirdienė, A. Vozgirdas).

2

Klaipėdos etnokultūros centro nuot.

Joninės – šviesiausia saulės, žemės, vandens ir augalų žydėjimo šventė. Nuo seno buvo tikima Joninių nakties ypatingumu, magiškumu. Žmonės išvakarėse rinko žolynus, kurie gydo ligas ir apsaugo nuo negandų bei padeda nuspėti ateitį. Ant Jono kalno taip pat  kviesime  pinti ir plukdyti įvairiaspalvių žolynų vainikus, o jaunas merginas burtis. Šventės dalyviai galės įsijungti ir į ant kalnelio vyksiančias estafetes, žaidimus, kur patys stipriausi, ištvermingiausi ir drąsiausi bus apdovanoti Joninių šventės prizais. Artėjant vidurnakčiui uždegtas Joninių laužas sujungs šventės dalyvius į smagius ratelius, o vasarvidžio naktį dar labiau nušvies  VšĮ „Ugnis ir kaukė“ kolektyvo sukurta unikali skulptūra ant vandens „Ugninis paparčio žiedas“.

Joninių 2015 plakatas

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė