Statutiniai pareigūnai sirenomis seimūnams priminė netesėtus pažadus (video) (0)

NPPSS nuotr.

NPPSS nuotr.

Šiandien, birželio 18 dieną, vidurdienį 100 Lietuvos statutinių pareigūnų sirenų garsais ir švyturėliais Seimo nariams priminė duotus, bet vis dar netesėtus pažadus – šioje Seimo sesijoje priimti teisėsaugos modernizavimui būtiną Vidaus tarnybos statutą.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo (NPPSS) vienijamų policijos, ugniagesių ir pasieniečių automobilių garsai seimūnus „žadino“ 6 minutes – po minutę už kiekvienus Vidaus tarnybos statuto vilkinimo metus. Pareigūnai viliasi, kad Seimo nariai juos išgirdo ir Vidaus tarnybos statutas šiandien bus priimtas. Jei ne, tuomet, anot NPPSS atstovų, prie Seimo susirinks jau ne šimtas, o tūkstantis uniformuotų pareigūnų.

Sistema – ant kritinės ribos

Prie Seimo susirinkę pareigūnai sakė, kad šalies teisėsauga balansuoja ant kritinės ribos.

NPPSS tarybos nario Vytauto Lamausko teigimu, vidaus reikalų sistema iš vidinių resursų nuolat šiek tiek „paremontuojama“, tačiau turinti silpnųjų grandžių, ne visada efektyviai reaguojanti į įvykius, o pačių darbuotojų neskatinanti siekti geresnių veiklos rezultatų. Dauguma  pareigūnų  dirba  iš  vidinės  motyvacijos, turi nepalankias darbo sąlygas ir darbo pobūdį neatitinkantį atlygį ir socialines garantijas.

„Dabartinė sistema neskatina pasirinkti policininko, pasieniečio ar ugniagesio gelbėtojo profesijų, o dirbančiųjų – likti tarnyboje, siekti geresnių veiklos rezultatų, tobulėti. Trūksta pareigūnų, o vis dar dirbantieji nėra patenkinti savo darbo, o tokiu atveju, žinoma, silpnėja viešasis saugumas“, –  įsitikinęs V. Lamauskas.

Pasak jo, daug ką pasako ir tai, kad vidutinis pradedančio policijos pareigūno darbo užmokestis siekia vos 370 eurų per mėnesį atskaičius mokesčiu, o tai yra du su puse karto mažiau nei kaimyninėje Estijoje. Švedijos, Suomijos, Danijos pareigūnams už tarnybą atlyginama daugiau nei septynis kartus didesniu atlygiu – 2680 eurų atskaičius mokesčius.

Įgyvendinimas – nuo 2016 metų

Statutiniai pareigūnai pabrėžė, kad tiek rekordinį visuomenės pasitikėjimą (daugiau nei 70proc.) pelniusiems pareigūnams, tiek pačiai visuomenei reikalinga moderni, stipri, tinkamai aprūpinta, pasirengusi atremti bet kokius iššūkius ir efektyviai resursus išnaudojanti teisėsaugos sistema. Tuo tarpu Vidaus tarnybos statutas numato naujus teisėsaugos veiklos standartus ir kokybiškai teikiamas paslaugas.

Profesinių sąjungų atstovai pabrėžė, kad Statuto nuostatos privalo būti pilnai įgyvendintos nuo 2016 metų pradžios. Tam valstybės biudžete reikės atrasti ne mažiau nei 31 mln. eurų.

„Iš Seimo ir Vyriausybės kabinetų girdime dalinio ar laipsniško Statuto įgyvendinimo siūlymus. Galiu tvirtai pasakyti, kad tokie pasiūlymai Lietuvos pareigūnams yra visiškai nepriimtini ir mes jų net nesvarstome. Mums regis, kad tai dar vienas Lietuvos politikų bandymas teisėsaugos modernizavimą įklampinti biurokratijos pelkėse“, – teigia NPPSS vadovas Vladimiras Banel.

Jis teigia negalintis atsistebėti Lietuvos politikų trumparegiškumu. „Atrodo jie nesupranta, kad teisėsaugos finansavimas yra ne pinigų pravalgymas, o investicija. Juk tik stipri teisėsauga yra pajėgi kovoti su nusikalstamu pasauliu. Ką tai reiškia valstybei? Visų pirma, mažesnę šešėlinę ekonomiką, vadinasi ir didesnes biudžeto pajamas, papildomas lėšas kitoms sritims – sveikatos priežiūrai, švietimui, socialinėms paslaugoms”.

Teisėsaugos stiprinimui priešinasi įtakingi politikai

Anot V. Banel, vilties pareigūnams teikia tai, kad opozicinių partijų ir kai kurių valdančiųjų atstovai partijų pastangomis Statuto svarstymas pagaliau atsirado Seimo darbotvarkėje. Visgi tai tik tarpinis rezultatas, o nurimti pareigūnai žada tik Seimui priėmus Vidaus tarnybos statutą ir pritarus jo įgyvendinimui nuo 2016 metų.

„Esame dėkingi tiems, kurie suprato mūsų problemas, – antradienį pokyčiams pritarė net 85 Seimo nariai, tačiau vis dėlto buvo ir yra prieštaraujančiųjų. Kad ir kaip būtų, tikimės, kad visos pusės supras, kad Lietuvai reikalinga stipri ir moderni teisėsauga, o tam būtinas Statutas pagaliau taps kūnu“, – sako V. Banel.

Pareigūnams palaikymą išreikšti į protestą atėjo ir balsuoti už Statutą pažadėjo Seimo nariai Agnė Bilotaitė, Petras Gražulis, Valentinas Mazuronis, Kęstutis Daukšys, Jurgis Razma ir Povilas Urbšys.

NPPSS atstovai pabrėžia, kad šiandien nesulaukę Vidaus tarnybos statuto priėmimo Seime su numatytu pilnu įgyvendinimu nuo 2016 m., jie prie Seimo surengs masinius pareigūnų protestus.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė