Generolas P. M. Brydlovas: „Stiprėjančios Rusijos keliamos grėsmės yra ne regioninės, o pasaulinės reikšmės“ (0)

KAM nuotr.

KAM nuotr.

Birželio 16 d., išliekant įtemptai saugumo situacijai regione, Lietuvos karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose apsilankė vyriausiasis NATO ir Jungtinių Amerikos Valstijų pajėgų Europoje vadas (angl. U.S. European Command and NATO Supreme Allied Commander Europe) generolas Filipas M. Brydlovas. Susitikimo su krašto apsaugos ministru Juozu Oleku ir Lietuvos kariuomenės vadu generolu majoru Jonu Vytautu Žuku metu svečias aptarė NATO Pasirengimo veiksmų plano įgyvendinimą regione, taip pat būtinus papildomus veiksmus Aljanso saugumui užtikrinti.

Susitikimo metu ministras J. Olekas pabrėžė, kad ilgalaikės NATO saugumo užtikrinimo priemonės, nuolatinis Aljanso karinių pajėgų, ginkluotės ir įrangos dislokavimas yra veiksmingiausia saugumą mūsų regione užtikrinanti NATO priemonė. „Rusijai didinant karinę galią ir rengiant didelio masto karines pratybas prie Lietuvos sienos jaučiame padidėjusią riziką“, – susitikime sakė ministras. J. Olekas.

Karšto apsaugos ministras užtikrino NATO vyriausiąjį pajėgų vadą, kad Lietuva yra pasiruošusi suteikti visą reikalingą priimančiosios šalies paramą, taip pat visą reikiamą infrastruktūrą sąjungininkų karinei technikai Lietuvoje dislokuoti.

„Mes tiksliai negalime nuspėti, kokie yra tolesni Rusijos siekiai, tačiau analizuojame jos veiksmus, įgyvendiname atgrasymo ir adaptacijos priemones. Stiprėjančios Rusijos keliamos grėsmės yra ne regioninės, o pasaulinės reikšmės, todėl viena mūsų kuriamų priemonių – NATO ypač greito reagavimo pajėgos, kurios skirtos žaibiškai reaguoti į konvencines ir nekonvencines grėsmes, kad ir iš kurio regiono jos kiltų“, – įvardindamas vieną svarbiausių dabartinių NATO pajėgų veiklų sakė gen. P. M. Brydlovas.

Ministras J. Olekas pakvietė generolą M. Breedlove’ą oficialaus vizito į Lietuvą ir tarptautinio NATO štabo atidarymą Vilniuje.

Generolas M. Brydlovas atvyko į Lietuvą įvertinti, kaip praktiškai įgyvendinamos NATO viršūnių susitikime Velse patvirtintos NATO Pasirengimo veiksmų plano priemonės, susitikti su Lietuvoje dislokuotų NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse kontingentų kariais.

Sąjungininkų pajėgų Europoje vyriausiasis vadas yra atsakingas už NATO pajėgumų generavimo procesą, NATO karinių operacijų planavimą ir jų vykdymą, vadovauja pajėgoms, kurias NATO skiria šalys, taip pat teikia rekomendacijas NATO politinei ir karinei vadovybei įvairiais kariniais klausimais. Vado biuras yra Vyriausiojoje sąjungininkių pajėgų Europoje vadavietėje Monse, Belgijoje. Generolas Filipas M. Brydlovas šias ir JAV pajėgų Europoje vado pareigas eina nuo 2013 m. gegužės 13 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė