Pirmą kartą pradėtas tyrimas dėl galimai moteris įžeidžiančio užrašo ant rūbų (4)

Asociatyvi teeyourself.com nuotr.

Asociatyvi teeyourself.com nuotr.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyboje (LGKT) savo iniciatyva pradėtas tyrimas dėl vienoje sostinės drabužių  parduotuvėje parduodamų marškinėlių su moteris galimai žeidžiančiu anglišku užrašu „fuck bitches get money“. Galimą pažeidimą užfiksavo tarnybos darbuotojai.

Baudžiamojo kodekso (BK 170 str. 1 d.) numatyti tokio nusikaltimo požymiai: „Tas, kas turėdamas tikslą platinti gamino, įsigijo, siuntė, gabeno, laikė dalykus, kuriuose tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta ar kurstoma diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų arba kurstoma smurtauti, fiziškai susidoroti su tokia žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu, arba juos platino, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.“

Tyrimo medžiaga jau perduota prokuratūrai, kadangi nustatyti galimi nusikalstamos veikos požymiai. Ar pradėti tyrimą, turėtų nuspręsti prokuratūra.

Tokia galima sankcija numatyta Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatyme (24 str. 1 d. 1 p.): tyrimo metu ar atlikęs tyrimą, lygių galimybių kontrolierius gali priimti sprendimą perduoti tyrimo medžiagą ikiteisminio tyrimo įstaigai ar prokurorui, jeigu nustatomi nusikalstamos veikos požymiai.

Tai pirmas atvejis LGKT, kai tyrimas pradedamas dėl galimai diskriminuojančio bei įžeidžiančio užrašo ant parduodamos prekės.

Iki šiol 2015 m. dėl galimų Baudžiamojo kodekso pažeidimų prokuratūrai tirti buvo perduota 1 byla, o per visus 2014 m. – 4 bylos. Dažniausiai tai buvo atvejai dėl viešojoje erdvėje pasakytų neapykantą kurstančių komentarų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė