Graikijai gresia išstojimas iš euro zonos? (1)

Aleksis Tsipras | L.Gaudenzi nuotr.

Aleksis Tsipras | L.Gaudenzi nuotr.

Graikijos ir Europos Sąjungos (ES) bei Tarptautinio valiutos fondo (TVF) paskutinio šanso derybos priėjo aklavietę – sekmadienį nutrūko taip ir nepasiekus jokio susitarimo.

Vis labiau artėja grėsminga šalies nemokumo paskelbimo diena ir vis labiau tikėtinas visų taip bijomas žingsnis – šalies pasitraukimas iš euro zonos.

Derybos dar bus atnaujintos ketvirtadienį, birželio 18 dieną, kai Liuksemburge susitiks euro zonos finansų ministrai. Susitikimas gali būti lemiamas, sprendžiant Graikijos likimą. Graikijos ministras pirmininkas Aleksis Tsipras atsidūrė kelblioje padėtyje: žadėjo rinkėjams nesiimti radikalių ekonominių permainų, tačiau savo ruožtu mato, kad tai veda šalį į prapultį.

Graikija šio mėnesio pabaigoje turi grąžinti TVF 1,6 mlrd. eurų, o iki liepos 20 dienos – pervesti dar 3,4 mlrd. eurų Europos centriniam bankui. Graikijai reikalingas susitarimas, pagal kurį ji gautų 7,2 mlrd. eurų išmoką pagal dabartinę ES ir TVF suteiktą finansinio gelbėjimo programą iki jos galiojimo pabaigos. Jeigu to nepavyktų padaryti, prasiskolinusiems Atėnams gresia bankrotas.

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Gal:

    tai bus pirmoji kregzdute, po to seks ir kitos:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė