Garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriui, chorvedžiui S. Liausai (0)

Sauliui-Liausai iteikimas_lrkm.lt

Garbė ženklo įteikimas Sauliui- Liausai | lrkm.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ įteiktas Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriui Sauliui Liausai. Kultūros ministro Šarūno Biručio įteiktu aukščiausiu ministerijos apdovanojimu S. Liausa įvertintas už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui, už iniciatyvas, inspiruojančias bendruomenę pozityviai veiklai, už asmeninę atsakomybę, kuriant kultūrinę ir dvasinę aplinką.

S. Liausa 1980–1984 m. mokėsi Panevėžio Jono Švedo pedagoginėje muzikos mokykloje, 1984–1991 m. studijavo tuometinėje Lietuvos valstybinėje konservatorijoje (Lietuvos muzikos ir teatro akademija).

Chorvedžio, dirigento kelią S. Liausa pradėjo vadovaudamas Lentvario kilimų fabriko chorui, 1990–1994 m. buvo Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ chormeisteris, vėliau vadovavo vyrų chorui „Varpas“, nuo 1989 m. buvo Lietuvos edukologijos universiteto choro „Ave Vita“ chormeisteris, dirigentas, 1992–2006 m. – šio universiteto Muzikos katedros dėstytojas, nuo 1994 m. dirba Lietuvos liaudies kultūros centre, nuo 2006 m. yra šio centro direktorius.

Saulius Liausa organizuoja dainų šventes, festivalius, konkursus, seminarus, konferencijas, kitus kultūros renginius, yra įvairių kursų žiuri narys, leidinių ir rinkininių chorams, kaimo kapeloms, pučiamųjų orkestrams autorius ir sudarytojas.

S. Liausa yra Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos, LR kultūros ministerijos Kultūros centrų tarybos narys.

2009 metais S. Liausa apdovanotas ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė