Britų aktorė Lietuvoje susitiko su savo vaidmens įkvėpėja (0)

B. Povley ir I. S. Špakauskienė | „Tauras films“ nuotr.

B. Povley ir I. S. Špakauskienė | „Tauras films“ nuotr.

Rūtos Šepetys knygos „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijoje vaidinsianti britų aktorė Bel Povley Lietuvoje susitiko su Irena Saulute Špakauskiene, kuri kartu su šeima paauglystėje buvo ištremta į Sibirą ir įkvėpė R. Šepetys romano herojės Linos istoriją.

„Laisvėje užaugusiam žmogui protu sunku suvokti Linos iš „Tarp pilkų debesų“ istoriją: merginai, turėjusiai augti, mokytis, džiaugtis, pirmą kartą įsimylėti, teko iškęsti badą, kankinimus ir artimiausiųjų mirtį. Mane iki širdies gelmių sugraudino ponios Irenos gyvenimo istorija ir po šios patirties aš niekada nebebūsiu tokia pati. Esu sužavėta jos optimizmo ir energijos, tokie žmonės įkvepia neprarasti vilties. Įkūnyti Linos personažą man didelė garbė“, – po susitikimo kalbėjo sako B. Povley.

Filmo režisierius Marius Markevičius taip pat liko sujaudintas aktorės ir knygos herojės susitikimu: „Irena –  pati nerealiausia moteris pasaulyje, mažytė ir smulki, 87-erių, bet tokia energinga – tarsi jėga, kurios neįmanoma sustabdyti.“

Viešnagės metu B. Povley aplankė Kauną, iš kur kilę knygos personažai, Vilnių ir genocido aukų muziejų, dalyvavo kostiumų bei grimo bandymuose.

Numatoma, kad filmo, kurio tarptautinis pavadinimas „Pelenai sniege“ („Ashes in the snow“), filmavimas prasidės 2016 m. pradžioje.

Filmas kuriamas pagal „The New York Times“ labai populiaria tapusią lietuvių kilmės amerikiečių rašytojos R. Šepetys knygą. Romanas apie į Sibirą ištremtos paauglės merginos ir jos šeimos istorija yra išverstas į 45 kalbas.

B. Povley liko priblokšta šio susitikimo ir birželio 14-ąją minint trėmimų į Sibirą dieną, reiškia pagarbą visoms šeimoms, patyrusioms tremties baisumus.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė