Užsienio reikalų ministras kartu su vilniečiais padėkojo Islandijai už Nepriklausomybės pripažinimą 1991 m. (0)

Renginys.aciu tau Islandija_youtube.com

youtube.com nuotr.

Birželio 12 d. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo akcijoje „Ačiū Tau, Islandija“ (Takk Island). Ši akcija vyksta Vilniuje Islandijos gatvėje jau ketvirtus metus iš eilės. Ministras taip pat dalyvavo akcijos metu rengtoje diskusijoje „Dviejų mažų šalių supergalios“.

Savo pasisakyme L.Linkevičius padėkojo Islandijai, kuri pirmoji pripažino 1991 m. atkurtą Lietuvos nepriklausomybę. „Mes labai vertiname šį drąsų Islandijos žingsnį, kuris atvėrė duris mūsų šalies tarptautiniam pripažinimui. Tai buvo labai aiški vertybėmis paremtos politikos išraiška. Vertybėmis ir moraliniai principais grįsta užsienio politika yra ypatingai aktuali ir šiandieną, kuomet mūsų kaimynystėje vyksta agresijos aktai prieš suverenią valstybę“, – pažymėjo L.Linkevičius. Ministras pasidžiaugė tuo, kad, nepaisant to, jog Lietuva ir Islandija yra geografiškai toli viena nuo kitos, tačiau santykiai yra glaudūs įvairiose srityse. Jis pasidžiaugė, kad lietuviai po danų ir lenkų Islandijoje yra trečia pagal dydį tautinė mažuma.

„Ačiū Tau, Islandija“ yra neformali pilietinė padėkos šventė Islandijai, kuri pirmoji pasaulyje pripažino atkurtos Lietuvos Nepriklausomybę. Tuo pačiu metu vyksta ir Islandijos kultūros dienos. Renginių metu vilniečiai bei miesto svečiai turi galimybę geriau susipažinti su Islandijos kultūra bei tradicijomis. Šiais metais šventėje dalyvavo Islandijos švietimo, mokslo ir kultūros ministras Ilugi Gunarson (Illugi Gunnarsson).

2015 m. kovo 11 d. vykusiuose Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui paminėti skirtuose renginiuose dalyvavo Islandijos Prezidentas ir užsienio reikalų ministras.

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Politika ir ekonomika, Šventės, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė