Plungės mieste skambės iškilias tradicijas turinti dainų šventė ,,Mano žemė“ ir didinga orkestrų muzika (0)

Žemaitijos regiono dainų šventė | rengėjų nuotr.

Žemaitijos regiono dainų šventė | rengėjų nuotr.

Tradiciškai birželio mėnesio pabaigoje Plungės miestas kviečia į gilias tradicijas turinčią miesto šventę. Kaip ir kasmet šventės metu ypatingas dėmesys yra skiriamas visos Lietuvos reikšmingų kultūrinių reiškinių įprasminimui Plungės mieste.

Šiais metais Plungės miesto šventės metu, Plungės kultūros centras organizuoja, Lietuvos dainų šventei prilygstančią vaikų ir jaunimo dainų šventę „Mano žemė“. Šioje šventėje bendras choreografines kompozicijas pristatys per 700 šokančių vaikų ir jaunimo, dalyvaus pripažinimą pelnę šokių kolektyvai iš visos Lietuvos: Radviliškio, Šiaulių, Joniškio, Vilniaus, Naujosios Akmenės, Mažeikių, Šilutės ir kitų miestų bei žinoma Plungės kultūros centro liaudiškų šokių studija „Mažasis Suvartukas“, iš viso net 22 skirtingi šokių kolektyvai. Plungiškiai ir miesto svečiai turės išskirtinę galimybę išvysti spalvingus, skirtingų etnografinių regionų tautinius rūbus, Babrungo slėnio aikštėje šokėjų „piešiamas“ įvairias liaudiškų šokių kompozicijas ir net pasijusti lyg pačioje tikriausioje Lietuvos dainų šventėje, kuri vyks Plungėje.

Tą pačią birželio 20 d. Plungės kultūros centras XIV-ąjį kartą miestelėnus ir miesto svečius kviečia į respublikinį pučiamųjų orkestrų festivalį. 2015-ieji paskelbti Mykolo Kleopo Oginskio metais, o M. K. Oginskio dėka Plungės mieste orkestrų muzika ir dabar yra ypatingai vertinama ir skamba itin iškiliai, tad miesto šventės proga Plungės kultūros centras suvienijo 13 vienų geriausių ir profesionaliausių pučiamųjų instrumentų orkestrų iš visos Lietuvos, prie kurių prisijungs ir svečiai iš Latvijos, bendriems pasirodymams Babrungo slėnyje, soliniams koncertams projekte ,,Parko muzika“ ir pasirodymams Senamiesčio aikštėje. Orkestrų muzika pasklis po visą Plungės miestą taip paminint Mykolo Kleopo Oginskio 250-ąsias gimimo metines ir sukuriant dar šventiškesnę atmosferą įvairiose miesto erdvėse. 18 val. didžiajame pučiamųjų orkestrų renginio vakaro koncerte Babrungo slėnį užlies skambiausi festivalio dalyvių atliekami kūriniai, tarp kurių pirmą kartą suskambėsiantis „Plungės maršas“, visų vertinamas M. K. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“ ir kiti kūriniai, koncerte taip pat dalyvaus ir vienas žinomiausių ir profesionaliausių Lietuvos vokalistų Povilas Meškėla, kuris kartu su jungtiniu profesionalių orkestrantų būriu iš „Trimto“, reprezentacinio pučiamųjų orkestro, „Panevėžio garso“, „Palangos orkestro“ bei kitų atliks visiems puikiai žinomą kūrinį „Mes jėga“.

Plungės miesto šventės metu tradiciškai šurmuliuos tautodailės ir tradicinių amatų mugė, vyks teatralizuota eisena ir daugybė kitų koncertų, renginių, veiklų, pramogų ir užsiėmimų, kurias rengia įvairios Plungės miesto ir rajono organizacijos. Laukia ypatingai gausi dalyvių skaičiumi, projektų dydžiu ir įvairumu Plungės miesto šventė! Kviečiame ją švęsti kartu birželio 19–21 dienomis.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė