Siūlo uždrausti pirkti pieną iš užsienio, jei jo pakanka Lietuvoje (0)

pienasŽemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė Seimui pristatė Ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymo projektą Nr. XIIP-2764.

„Pirmiausia šiuo įstatymu stengiamasi sureglamentuoti santykius tarp pieno gamintojo, t. y. pardavėjo ir pieno supirkėjo. Ir visiškai nesvarbu, ar tai būtų pieno perdavimo įmonė, ar tai būtų individuali įmonė, kuri superka pieną, ar UAB’as, ar kooperatyvas“, – sakė ministrė.

Teikiamu įstatymo projektu siūloma uždrausti ūkio subjektui vienašališkai nutraukti žalio pieno pirkimo-pardavimo sutartį apie tai nepranešus kitai sutarties šaliai per terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 30 dienų; pakeisti žalio pieno pirkimo-pardavimo sutarties sąlygas apie tai nepranešus kitai sutarties šaliai per sutartyje nustatytą terminą, kuris negali būti trumpesnis kaip 30 dienų.

Siūloma įstatymu įtvirtinti draudimą žalio pieno pirkėjui atlikti šiuos nesąžiningus veiksmus: perkant iš tos pačios pieno pardavėjų grupės ir tomis pačiomis sąlygomis žalią pieną, atitinkantį žemės ūkio ministro įsakymu nustatytus kokybės reikalavimus, žalio pieno pirkimo-pardavimo sutartyse taikyti skirtingą žalio pieno pirkimo kainą; pirkti žalią pieną iš kitų valstybių, jeigu nesuperkamas visas Lietuvos ūkio subjektų pasiūlytas žalias pienas; nepagrįstai mažinti žalio pieno pirkimo kainą.

Siūloma, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonėms būtų draudžiama tiekti pieno gaminius į Lietuvos rinką, pagamintus iš žalio ar koncentruoto pieno, pirkto kitose valstybėse.

Pieno gaminių pardavėjams siūloma drausti taikyti didesnį negu 10 procentinių punktų prekybinių antkainių (skirtumas tarp pieno perdirbimo įmonių pardavimo kainos ir prekybos įmonių mažmeninės kainos be PVM) sumą būtiniausiems pieno produktams pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą sąrašą.

Įstatyme siūloma nustatyti, kad tuo atveju, kai žalio pieno pirkėjui mažinant žalio pieno pirkimo kainą, nustatytą žalio pieno pirkimo-pardavimo sutartyje, daugiau negu 3 procentiniais punktais, jis privalėtų pagrįsti šios kainos mažinimą ir tokį pagrindimą pateikti Lietuvos Respublikos konkurencijos tarybai, kuri priimtų sprendimą dėl sumažinimo pagrįstumo.

Nusprendus, kad sumažinimas yra nepagrįstas, žalio pieno pirkėjui būtų draudžiama mažinti žalio pieno pirkimo-pardavimo sutartyje nustatytą žalio pieno pirkimo kainą.

Teikiamu projektu siūloma įstatymu įtvirtinti reikalavimą nurodyti žalio pieno kilmės šalį ant pieno gaminių, tiekiamų į Lietuvos rinką. Taip pat numatoma, kad Lietuvos pieno perdirbimo įmonių pagaminti pieno gaminiai, tiekiami į Lietuvos rinką, turėtų būti ženklinami, nurodant, kad pieno gaminiai yra pagaminti iš lietuviško žalio pieno.

Projektui po pateikimo pritarė 68, prieš balsavo 3, susilaikė 6 Seimo nariai. Pagrindiniu šio klausimo svarstyme paskirtas Kaimo reikalų komitetas, projektą siūloma svarstyti birželio 23 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė