Seimas pritarė siūlymui pratęsti profesionalių karių tarnybos laiką (0)

Kam nuotr.

Kam nuotr.

Birželio 11 d. Seimas priėmė Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas, pratęsdamas profesionalių karių tarnybos trukmę. Tokiam sprendimui pritarė 72, susilaikė 28 Seimo nariai. Nė vienas parlamentaras nebalsavo prieš.

Įstatyme įtvirtinta galimybė krašto apsaugos ministrui pratęsti profesinės karo tarnybos karių, kurie sulaukė išleidimo iš profesinės karo tarnybos į atsargą amžiaus, tarnybą: kareiviams (jūreiviams), jaunesniesiems karininkams ir majorams (komandorams leitenantams) – ne ilgiau kaip 10 metų (arba 2 kartus po 5 metus), puskarininkiams ir pulkininkams (jūrų kapitonams) – ne ilgiau kaip 4 metams (arba 2 kartus po 2 metus), o pulkininkams leitenantams (komandorams) – ne ilgiau kaip 6 metams (arba 2 kartus po 3 metus).

Krašto apsaugos ministras, atsižvelgdamas į krašto apsaugos sistemos poreikius, gali pratęsti jaunesniųjų karininkų ir majorų (komandorų leitenantų), kurie į atsargą išleidžiami sukakę 47 metus, profesinę karo tarnybą: vyresniesiems leitenantams – ne ilgiau kaip 3 metams, kapitonams (kapitonams leitenantams) – ne ilgiau kaip 6 metams (arba 2 kartus po 3 metus) ir majorams (komandorams leitenantams) – ne ilgiau kaip 9 metams (arba 5 metams ir 4 metams).

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė