Pritarta siūlymui, kad reklamoje būtų perspėjima dėl maisto papildų, genetiškai modifikuoto maisto ir energinių gėrimų (0)

reklama-alkas.lt-nuotr

Alkas.lt nuotr.

Seimas po svarstymo pritarė Reklamos įstatymo pataisoms (projektas Nr. XIIP-2065(2), kuriomis siūloma Vyriausybės įgaliotai institucijai pavesti nustatyti tvarką, kaip reklamoje turi būti pateikiama informacija dėl maisto papildų, dėl energinių gėrimų reklamoje privalomų žodžių „nevartoti su alkoholiniais gėrimais“ bei nuoroda, kad maistas yra genetiškai modifikuotas. Už šio įstatymo nuostatas balsavo 75 Seimo nariai, prieš balsavusių nebuvo, susilaikė 4 parlamentarai. Tam, kad jos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šiuo metu pagal Reklamos įstatymą maisto reklamoje privalo būti nurodyta, kad maistas yra genetiškai modifikuotas, maisto papildų reklamoje privalo būti nuoroda „maisto papildas“, energinių gėrimų reklamoje privalo būti įrašyti žodžiai „nevartoti su alkoholiniais gėrimais“. Tačiau nėra aišku, kaip įgyvendinti šias įstatymo nuostatas, pavyzdžiui, kokio dydžio turėtų būti informacinis užrašas arba kiek procentų viso reklamos ploto jis turėtų užimti, ar šis užrašas privalomas ant visų reklamos priemonių, ar pakanka, kad jis būtų matomas, ar turi būti ir girdimas ir panašiai.

Šią tvarką Vyriausybės įgaliota institucija turėtų parengti iki 2015 m. spalio 31 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė