Lietuvių ir latvių geologai po 75 metų vėl telkiasi draugėn (0)

GeologijasMuzejs_am.lt

Geologijos Muziejus | am.lt nuotr.

Kolegų latvių vizitas praėjusią savaitę Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos (LGT) darbuotojams buvo ir lauktas, ir svarbus. Susitikimas su Latvijos aplinkos, geologijos ir meteorologijos agentūros geologais, pasak LGT direktoriaus Jono Satkūno, vyko tuo pat laiku, kaip ir pirmasis lietuvių ir latvių geologų suvažiavimas prieš 75 metus.

Tas vienintelis bendras suvažiavimas buvo sukviestas Vytauto Didžiojo universitete Kaune 1940-aisiais. Tuomet abiejų šalių geologai pasidalijo naujausiais savo tyrimų rezultatais, sudarė komisijas bendroms devono ir kvartero sistemų stratigrafijos problemoms spręsti. Kitą suvažiavimą buvo numatyta surengti Rygoje 1941 m., bet karas sugriovė visus planus.

Pastarasis susitikimas – pirmas rimtas žingsnis vėl telkiant abiejų šalių geologus. Jo metu LGT darbuotojai pasidalijo su latviais savo patirtimi, kuri šiems bus labai pravarti organizuojant jų pertvarkytos tarnybos veiklą. Lankydamiesi Žemės gelmių informacijos centre Vievyje, latvių geologai ypač domėjosi jau 35 metus veikiančia Lietuvos uolienų kerno saugykla, nes ruošiasi įrengti panašią ir savo šalyje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė