Nusistovėjus sausiems orams kyla grėsmė miškams (0)

efoto.lt, M.Stakausko nuotr.

efoto.lt, M.Stakausko nuotr.

Šiuo metu šalyje įsivyravus sausiems orams, labai padidėjo miškų gaisringumo pavojus. Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, birželio 11–12 d. Lietuvoje vyraus III ir IV klasės miškų gaisringumas. Todėl Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas atkreipia gyventojų dėmesį ir ragina visus miškuose būti labai atsargius, kad juose nekiltų gaisrai.

Kaip liudija statistika, kai miškuose sausa, gaisrai juose dažniausiai kyla dėl numestų neužgesintų nuorūkų, degtukų ir paliktų degančių laužų. Juolab kad miškuose gausu greitai užsiliepsnojančios sausos žolės, spyglių, dervingų medžių šakelių, samanų.
Dar viena su žmogaus veikla susijusi gaisrų miškuose priežastis – automobiliai ir kitos transporto priemonės. Kibirkštys, lekiančios iš automobilių, traktorių, miškovežių ir kitų transporto priemonių variklių arba netvarkingų išmetamųjų vamzdžių, gali uždegti sausą miško paklotę. Tad per sausrą į mišką geriau nevažiuoti.

Vis dėlto jei vyksite į mišką poilsiauti, atkreipkite dėmesį į oro ir gaisringumo prognozę, į miške ir poilsio aikštelėse esančias informacijos priemones, vykdykite visus miškininkų ir priešgaisrinės apsaugos darbuotojų nurodymus. Beje, dera žinoti, kad esant sausam ir karštam orui, kūrenti  miške laužus draudžiama.

Jeigu pastebėjote miške beįsiplieskiantį gaisrą,  pasistenkite  jį užgesinti,  kol ugnis neišplito į didesnius plotus. Užsidegusią miško paklotę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis, drabužiais ar užtrypiant kojomis. Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba užberti žemėmis. Nepavykus ugnies užgesinti, nedelsiant kvieskite ugniagesius arba miškininkus, mėgindami jos plitimui užkirsti kelią – kastuvu ar lazdomis išrauskite ne siauresnę kaip 0,5 metro mineralizuotą juostą. Jeigu liepsna įsisiautėjo ir matote, kad jos neįveiksite, geriausia pasišalinti į tą pusę, iš kurios pučia vėjas.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet atvirosiose teritorijose kilo 2950 gaisrų, iš jų miškas, miško paklotė degė 95 kartus, išdegintas plotas sudaro daugiau kaip 91 ha. Gaisrai atvirosiose teritorijose sudaro 49 proc. visų gaisrų, iš jų miškas, miško paklotė – 3,22 proc. Daugiausia šių gaisrų kilo Vilniaus (37 ), Utenos (19)  bei Alytaus (14) apskrityse.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė