Kaimo reikalų komitetas siūlo neprivatizuoti laisvos valstybinės žemės prie kelių (0)

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimo Kaimo reikalų komitetas, kaip pagrindinis komitetas, apsvarstė Vyriausybės parengtą Piliečių nuosavybės teisių į išlikusį nekilnojamąjį turtą atkūrimo įstatymo Nr. VIII-359 12 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą Nr. XIIP-1693(2), kuriuo siūloma neleistiparduoti ar atkurti nuosavybės teises į šalia valstybinės ir vietinės reikšmės kelių esančius laisvus valstybinės žemės plotus, reikalingus šių kelių plėtrai.

Šiuo metu galiojančios įstatymo nuostatos valstybės išperkamai ir neprivatizuojamai žemei priskiria tik tą žemę, kuri yra užimta kelių, todėl, vykdant kelių tinklo plėtros darbus, kiekvienu atveju turi būti inicijuojama privačios žemės paėmimo visuomenės poreikiams procedūra, kuri dažnai ilgai užtrunka ir brangiai kainuoja. Priėmus įstatymą, žemės plotai, pagal teritorijų planavimo dokumentus ar žemės valdos projektus reikalingi šių kelių plėtrai, būtų rezervuoti ir, esant poreikiui, būtų galima sparčiau ir efektyviau vykdyti kelių rekonstrukcijos ir kitus darbus.

Atsižvelgdamas į Seimo kanceliarijos Teisės departamento pastabas komitetas vienbalsiai pritarė komiteto patobulintam įstatymo projektui, kurį numatoma svarstyti ir priimti dar šioje Seimo pavasario sesijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė