Atidarytas Technologijų ir inovacijų centras (0)

R.Dačkaus nuotr.

R.Dačkaus nuotr.

Šiandien, birželio 10 dieną, įvyko Saulėtekio slėnio Technologijų ir inovacijų centro atidarymas. Šiame centre Lietuvos mokslininkai kuria unikalius išradimus ir pažangiausias technologijas, kurios naudojamos visame pasaulyje.

„Mokslo idėjomis ir aukštųjų technologijų sprendimais Lietuva jau konkuruoja su pasaulio lyderiais. Mūsų mokslininkai turi ką pasiūlyti ir kaip nustebinti. Todėl būtina ir toliau investuoti į aukštųjų technologijų vystymą Lietuvoje – tai neša ne tik pažangą, bet ir kuria naujas darbo vietas, ir pritraukia daugiau investicijų į mūsų šalį“, – sakė šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Technologijų ir inovacijų centre  veikia 23 verslo įmonės, kurios orientuotos į aukštųjų technologijų kūrimą ir taikymą. Metinė visų šių įmonių apyvarta viršija 40 mln. eurų, centre dirba daugiau nei 300 žmonių.

Saulėtekio slėnyje yra įsikūręs vienas didžiausių ir daugiausia investicijų pritraukiantis lazerių centras Lietuvoje. Būtent čia, bendradarbiaudami su amerikiečiais, Lietuvos mokslininkai prisideda prie vieno galingiausių pasaulio lazerių kūrimo.

Taip pat šitame slėnyje veikia vienintelė Lietuvoje nanoinžinerijos laboratorija. Čia sukuriami produktai jau dabar yra naudojami medicinoje, gydant akių ir vėžio ligas. Pavyzdžiui, mėgintuvėlyje sukurta dirbtinė akies ragena leis ragenos transplantacijos laukiantiems žmonėms atgauti regėjimą nelaukiant donoro.

Prezidentė Technologijų ir inovacijų centre apžiūrėjo naujausią 3D lazerinį spausdintuvą, kuriuo gaminami įvairūs produktai, naudojami pramonėje tiek Lietuvoje, tiek užsienyje.

Atidarytame Technologijų ir inovacijų centre veiks Lazerinių ir inžinerinių technologijų klasteris, Fizikos instituto mokslo ir technologijų parkas, Fizinių ir technologijų mokslo centro Lazerių skyrius, Optoelektroninių komponentų tyrimų ir technologijų adaptavimo ir inkubavimo centras. Saulėtekio slėnyje jau šį rudenį bus atidarytas Jungtinis gyvybės mokslo centras, Fizinių ir technologijų mokslo centras.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė