Ugdoma meilė gamtai (0)

Zagareje gamtos mokslu konkursas_vstt.lt

Žagarėje gamtos mokslų konkursas | vstt.lt nuotr.

Žagarės regioniniame parke sėkmingai apsuko mokslo metus trukusį ratą projektas – protmūšis apie gamtą ir saugomas teritorijas. Kartu su regioninio parko specialistais projekto veiklose aktyviai sukosi ir 14 gamtos mokslų mokytojų iš visų rajono mokyklų.

Konkursuose dalyvavo 324 jaunuoliai, tačiau stebėjo, sirgo už savo komandas, padėjo ruoštis, organizavo mokyklinius turus kelis kartus didesnis moksleivių būrys. Per visus protmūšio „Gamtos kodų labirintai“ etapus mokiniai turėjo atsakyti į 300 teorinių klausimų, atpažinti įvairius garsus, gamtoje vykstančius reiškinius, gyvūnų, paukščių, vabzdžių veiklos žymes, įvardinti Žagarės regioniniame parke randamus Raudonosios knygos atstovus ir kt.

Projektas apėmė ne tik konkursus. Tiek mokiniams, tiek mokytojams organizuotos pažintinės, edukacinės pamokos po Žagarės regioninio parko lankytinas vietas, pristatytas dokumentinis filmas „Žagarė – rudens šauklių valdose“. Buvo siekiama, kad projekto dalyviai suprastų gamtos pasaulį ir žmogaus veiklos jam daromą įtaką, geriau pažintų saugomą teritoriją. Projekto metu vyko seminarai mokytojams, pristatytos kuriamos gamtos mokyklos Lietuvoje, tame tarpe ir Žagarėje, jų tikslai, dalintasi patirtimi, įspūdžiais.

Dalyviai diskutavo, kaip plėtoti Žagarės regioninio parko direkcijos ir rajono gamtos mokslų mokytojų bendradarbiavimą. Ieškota būdų, kaip supančią aplinką efektyviai panaudoti mokinių iniciatyvumui, veiklumui, kūrybiškumui ugdyti. Diskutuota apie tai, kodėl gamtosauginis ugdymas tradicinėje mokyklos aplinkoje mažai efektyvus, o pasiekti rezultatai nemotyvuoja mokinių giliau pažinti gamtą, globoti, puoselėti ją, rinktis su gamta susijusių specialybių.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė