Seimas svarstys siūlymą neribotam laikui įslaptinti informaciją apie bendradarbiavimą su KGB (2)

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimas | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Seimui pristatytas Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo 7ir 8 straipsnių pataisų projektas Nr. XIIP-3061 bei Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 8 straipsnio pataisų projektas Nr. XIIP-3062. Pasak projektus teikiančio vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio, teisės aktų pakeitimai parengti, siekiant apsaugoti asmenų, kurie savanoriškai prisipažino slapta bendradarbiavę su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, interesus.

„1990 m. kovo 27 d. Lietuvos Respublikos Aukščiausiosios Tarybos pareiškime, kuriuo asmenys buvo raginami prisipažinti bendradarbiavę su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, buvo garantuojama, kad informacija apie šiuos asmenis niekada nebus oficialiai skelbiama“, – sakė S. Skvernelis.

Asmenų, slapta bendradarbiavusių su buvusios SSRS specialiosiomis tarnybomis, registracijos, prisipažinimo, įskaitos ir prisipažinusiųjų apsaugos įstatymo 8 straipsnyje siūloma įtvirtinti, kad informacija apie prisipažinusius ir į įskaitą įrašytus asmenis įslaptinama neribotam laikui. Kartu šio įstatymo 7 straipsnyje siūloma atsisakyti nuostatos apie informacijos apie prisipažinusius ir į įskaitą įrašytus asmenis išslaptinimo galimybę.

Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo 8 straipsnį siūloma papildyti nauja dalimi, kurioje būtų numatyta, kad įstatymais gali būti nustatyti kiti informacijos įslaptinimo terminai.

Projektams po pateikimo pritarė 57, prieš balsavo vienas, susilaikė 2 Seimo nariai. Pagrindiniu šių klausimų svarstyme paskirtas Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, projektus numatoma svarstyti birželio 23 d.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė