Klausimas: kokią bausmę skirti 15-metei nužudžiusiai „Barnevern“ darbuotoją? (24)

Alkas.lt nuotr.

Alkas.lt nuotr.

Vakar Norvegijos teiseme prasidėjo dvi savaites žadantis trukti bei precedento Norvegijoje neturintis teismo procesas. Teigiama, jog iki šiol Norvegijoje dar nei vienas nepilnametis asmuo (neturintis 18 metų) nebuvo nuteistas ar įkalintas. Tačiau šį kartą, matomai, kiek pasimetę visi, aiškių siūlymų ar sprendimo, kaip pasielgti kol kas nėra, rašo norvegijosnaujienos.info, remdamasis dagbladet.no.

Tiek teisėjai, tiek gynėjai praktiškai turi nedaug darbo dėl įkalčių ar kaltės įrodinėjimo bei vieningai sutaria, jog klausimas,– ką daryti su mergaite, ir bus pagrindinis šiame teismo procese. Mergina savo kaltės net nemėgino slėpti ar neigti. Priešingai, vos įvykdžiusi kraupų nusikaltimą, tebelaikydama rankose peilį, pasibeldė į kito tą naktį kontoroje su auka budėjusio darbuotojo duris ir viską jam prisipažino. Šio darbuotojo teigimu, mergina visiškai neatrodė paklaikusi nuo to, ką padarė. Liudininko žodžiais, ji netgi atrodė tarsi susijaudinusi iš pasitenkinimo ir tiesiog su palengvėjimu pasakojo, jog ji įvykdžiusi tai, ką turėjusi ir planavusi padaryti. Rašoma, jog mergaitė jau kurį laiką turėjusi tokių minčių ir rinkosi iš dviejų galimybių: nusižudyti arba atimti gyvybę kažkam kitam. Paauglės auka tapo ją prižiūrėjusi 30-metė socialinė darbuotoja.

Teigiama, jog mergaitė tiek iš kart po nusikaltimo, tiek proceso metu blaiviai pripažįsta kaltę. Minima, jog pasiteisindama ji pasakojanti apie savo neigiamas patirtis institucijose. „Barnevern“ priežiūron ji pateko nuo 12 metų, po dramatiško įvykio tėvo namuose.

Koks kraupus paradoksas – po lemtingos, visuomenę sukrėtusios, 2014 metų spalio 28 nakties Askeryje, daugybė žmonių tikriausiai dar ne vieną naktį negalėjo ramiai užmigti, o 15-metei paauglei palengvėjo…

Kol kas aiškus tik vienas sprendimas, jog procesas vyks už uždarų durų. To reikalauja JT vaikų konvencija. Spaudos atstovai kartu su kitais klausytojais procesą gali stebėti tik netiesiogiai, per vaizdo kameras įrengtas patalpose šalia teismo salės.

Kategorijos: Naujienos, Pilietinė visuomenė, Užsienyje, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė