Kauno V.Bacevičiaus pradinės mokyklos bendruomenė sako: „Mere, išgirsk“ (0)

Kauno baceviciaus prad mokykla

Kauno Bacevičiaus pradinė mokykla | rengėjų nuotr.

Birželio 9 dieną 12 val. prie Kauno m. savivaldybės pastato įvyks V.Bacevičiaus pradinės mokyklos bendruomenės protesto akcija „Mere, išgirsk“, kurios metu miesto savivaldos atstovams bus įteiktos specialios dovanos, padėsiančios ateityje geriau girdėti miestelėnų nuomonę.

2017 m. šimtmečio jubiliejaus seniausia lietuviška Kauno mokykla – Žaliakalnyje veikianti V.Bacevičiaus pradinė gali ir nesulaukti, nors savo rinkiminiame biuletenyje dabartinis Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis žadėjo ją išsaugoti.

„Mėginome kurti konstruktyvų dialogą su naująja miesto valdžia, tačiau sulaukėme ne supratimo, o arogancijos“, – teigia Kęstutis Markevičius, mokyklos tarybos pirmininkas. „Nebuvome pakviesti balandžio 30 d. į miesto Tarybos posėdį, kuriame paskubomis pritarta mokyklos uždarymui. Ši mokykla užpildyta net 109 proc., jos mokinių pasiekimai – vieni iš geriausių mieste, o uždarymo atveju gali tekti vežti savo vaikus į Petrašiūnus, kur už ES pinigus buvo renovuota tuščia mokymo įstaiga“, – teigia K.Markevičius.

Anot mokyklos tarybos narių, mėginimas susitikus su Kauno meru aptarti šį klausimą pasitelkus finansinius, pedagoginius ir vadybinius argumentus Žaliakalnio aktyvistus šokiravo. „Priminus merui apie jo pažadą išsaugoti mokyklą, kuris buvo juodu ant balto parašytas jo rinkiminiame leidinyje, meras atšovė, jog jis reklaminių leidinių neskaito“, –  sako K.Markevičius.

Mokyklos administracijos atstovai teigia, kad mokykloje yra tinkama pradinukams mokymosi infrastruktūra, suburtas darnus ir patyręs pedagogų kolektyvas, veikia aktyvi tėvų bendruomenė. Moksleiviai dažnai skina laurus įvairiose olimpiadose ir kūrybiniuose konkursuose.

Aktyviausi mokyklos išsaugojimo iniciatoriai – tėvai, kurie jau veda ne pirmą savo vaiką į šią mokyklą ir puikiai žino jos teikiamus privalumus.

Tą pačią birželio 9 d. 12.30 val. vyks ir konferencija žiniasklaidai V.Bacevičiaus pradinės mokyklos salėje (Savanorių pr. 91 Kaunas)

Konferencijoje bus aptarti šie klausimai:

Kaip vyksta dialogas tarp mokyklos bendruomenės aktyvistų ir miesto valdžios

Kodėl seniausia miesto mokykla yra istorinė vertybė? Kam Lietuvai reikia medinės architektūros?

Kodėl uždaroma perpildyta mokykla, o renovuojamos – tuščios?

V.Bacevičiaus pradinė vakar ir šiandien: nuo geriausio pradinukų parengimo iki garsių absolventų.

Dalyvaus:

Mokyklos tarybos vadovai, Mokyklos administracija, Kauno m. savivaldybės atstovai (rengėjai tikisi sulaukti ir asmeniškai pakviesto Kauno m. mero)

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė