Dėl įrašo apie gėjus socialiniame tinkle griūna M.Adomaičio karjera (27)

M. Adomaitis. Asmeninė nuotr.

M. Adomaitis. Asmeninė nuotr.

Didelio pripažinimo sulaukęs ir bene labiausiai muzikos srityje pasiekęs lietuvis Marijus Adomaitis, pasivadinęs „Ten Walls“  slapyvardžiu šiomis dienomis yra garsiai aptarinėjamas.

Socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje, skirtoje jo muzikinei veiklai, atsirado įrašas apie netradicinės orientacijos atstovus.  Buvo rašoma apie toleranciją tam tikrai žmonių „veislei“, kuri čia pat buvo prilyginta pedofilams. Nors žodžiai „gėjus“ ar „lesbietė“ tekste nepavartoti, buvo akivaizdu, kad kalbama būtent apie lytines mažumas.

Vėliau įrašas dingo ir atsirado atsiprašymo tekstas bei skelbimas, kad laikinai jis nutraukia veiklą. „Labai apgailestauju dėl jo žeidžiančio turinio, kuris neatspindi mano tikrosios nuomonės“ – rašoma socialiniame tinkle, tačiau nutylima, ar tas įrašas buvo jo paties, ar kieno nors kito.

Didžiojoje Britanijoje rugpjūčio pabaigoje vyksiantis legendinis šokių muzikos festivalis „Creamfields“ paskelbė, kad atsisako numatyto „Ten Walls“ pasirodymo. Europoje elektroninės muzikos festivalis „Sonar“ taip pat atsisakę „Ten Walls“ paslaugų.

Socialiniame tinkle po atsiprašymo tekstu pasipylė neigiami įrašai: „pamiršau tavo vardą ir muziką“, „daugiau nebelaukiamas scenoje“, „daugiau nebegrįžk“.

Lietuvoje prasidėjo svarstymai apie žodžio laisvę ir „šventą karvę“. Interneto metraštininkas Raimondas Navickas rašo: „Kyla klausimas – argi už tai kovojo Sąjūdis ir krito Sausio 13-osios didvyriai? Kad vienos rūšies totalitarizmą pakeistu kitas? Kad nekritikuotinos „Šv. Karvės“ statusą vietoje Komunistų partijos bei ideologijos įgytų homoseksualizmo plėtotojai ir jų dogmos?“.

„Tampa akivaizdu, kad šių dienų Vakarų pasaulyje vis įsigalintis kultūrinis marksizmas savo turiniu labai primena buvusius totalitarinius režimus. Kalbama daug apie žodžio laisvę, tačiau reali cenzūra tampa beveik tokia pat griežta, kokia buvo valdant Hitleriui ar Stalinui. Reikia nenustoti kalbėti, drąsiai reikšti savo nuomonę įvairiais klausimais. Priešingu atveju, jeigu karaliui pirmą kart pasirodžiusiam nuogam neišdrįsime jam pasakyti, kad jis nuogas, kitą dieną, tai padaryti bus dar sunkiau“ – rašo Linas Zasimavičius, Tarptautinių Santykių Ir Politikos Mokslų Instituto studentas.

Pernai M. Adomaičio kūrinys „Walking With Elephants“ pakilo į šeštąją populiariausių Didžiojoje Britanijoje kūrinių sąrašo vietą, metų pabaigoje tarptautinė žiniasklaida lietuvį šlovino kaip vieną ryškiausių metų atradimų.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė