Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija paragino Seimą neskelbti referendumo dėl dvigubos pilietybės (7)

PLB-posedziai-seime

Alkas.lt nuotr.

Birželio 2–4 dienomis Seime posėdžiavusi Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija priėmė rezoliuciją dėl Lietuvos Respublikos pilietybės ir referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo, kurioje ragina Seimą nepritarti Seimo nutarimo „Dėl referendumo dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio pakeitimo paskelbimo“ projektui Nr. XIIP-2980(2).

Taip pat komisija kreipėsi į Švietimo ir mokslo ministrę Audronę Pitrėnienę, prašydama pateikti informaciją apie Švietimo ir mokslo ministerijos atliktus darbus ir pasiektus rezultatus įgyvendinant 2014 m. lapkričio 14 d. komisijos rezoliuciją „Dėl lietuvių kalbos, kaip užsienio kalbos, statuso“.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija, vadovaudamasi Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) valdybos pirmininkės Danguolės Navickienės atlikta užsienio lietuvių apklausa, paprašė Vyriausiosios rinkimų komisijos apsvarstyti galimybę įkurti atskirą vienmandatę rinkimų apygardą užsienyje gyvenantiems Lietuvos Respublikos piliečiams.

Taip pat komisija paprašė Užsienio reikalų ministerijos Užsienio reikalų departamento nustatyti tokią projektų, kuriuos inicijuoja ir įgyvendina užsienyje gyvenantys lietuviai, finansavimo tvarką, kurioje būtų nustatytas reikalavimas prašymus dėl projektų finansavimo suderinti su PLB kraštų lietuvių bendruomenėmis.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija paprastai posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpinasi abipuse pagalba ir parama, keičiasi mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Kiti Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės posėdžiai yra numatyi šių metų lapkričio mėnesį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė