Birželio 9 d. Z. Vaišvilos, A. Nako, J. Mažinto spaudos konferencija (tiesioginė transliacija, video) (19)

birzelio-3-iosios-grupeBirželio 9 d. Vilniuje, Seimo spaudos konferencijų salėje įvyko spaudos konferencija, kurioje Birželio 3-iosios grupės nariai pristatė savo viziją, veiklos kryptis ir nedelsiant spręstinus klausimus. Spaudos konferencijoje dalyvavo: Seimo narys Audrius Nakas, Kovo 11-osios Akto Signataras Zigmas Vaišvila, aviacijos ekspertas, Lietuvos aeroklubo prezidentas Jonas Mažintas.

Šių metų birželio 3 d. Lietuvos mokslų akademijoje įvyko forumas „Mūsų valstybės tikslas“, kurio metu neabejingi Lietuvos visuomenei žinomi žmonės analizavo susiklosčiusią padėtį Lietuvoje ir įvardino neatidėliotinus valstybinės reikšmės klausimu problemas, kurias būtina viešinti ir spręsti.

„Žvelgiant iš šalies atrodo, kad valstybei atstovaujantys asmenys ir jos institucijos jau nepajėgūs įgyvendinti  tikslų ir siekių, kurie aiškiai įvardinti Lietuvos Konstitucijoje. Beveik kasdien stebime Lietuvos Respublikos suvereno teisių ignoravimą, jų atidavimą „viršvalstybinėms institucijoms, euro zonos grėsmių nevertinimą ir iš viso to išplaukiančių pasekmių nepaisymą“, – rašoma Birželio 3-iosios grupės pranešime spaudai.

Vienas iš Birželio 3-iosios grupės steigėjų signataras Zigmas Vaišvila sako: „Nuolat susiduriame ir su trumparegiška bei aplaidžia valstybės institucijų veikla. Valdžios sprendimas slėpti Lietuvos piliečių – AN-2 lakūnų – žūties priežastis,  teismo verdiktai, kad Lietuvoje 1990-1991 metais nebuvo nei okupacijos, nei agresijos, o Lietuvos piliečiai kalti, kad priešinosi okupantų kariškiams – tai tik kelios iš daugelio Lietuvos valdžios institucijų nesėkmių. Naujausi įvykiai Europoje ir Lietuvoje patvirtina, kad šiandien, kaip ir 1988-ųjų birželio 3-iąją, labai reikalingas taikus ir geranoriškas Lietuvos piliečių susitelkimas, santarvė ir bendras darbas Lietuvos labui.“

Forume „Mūsų valstybės tiksla“ susibūrusi Birželio 3-iosios grupės nariai priminė, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija piliečiams suteikia teisę apsispręsti bei pareigą ginti savo prigimtines teises ir savo valstybę – tiek nuo  vidaus, tiek nuo išorės nedraugų. Tad spaudos konferencijos dalyviai kreipėsi į Lietuvos piliečius, visuomenės judėjimus ir politines partijas, kviesdama vienytis ir jungtis bendram tikslui – Lietuvos Respublikos Konstitucijos įgyvendinimui.

Spaudos konferencijos dalyviai taip pat kreipėsi į Lietuvos Prezidentė, Seimą ir vyriausybę ragindami išslaptinti ir paskelbti visą informaciją apie An-2 lėktuvo avariją, iškelti lėktuvą ir ištirti avarijos priežastis.

Tiesioginę spaudos konferencijos transliaciją iš Seimo galima buvo stebėti internetu ČIA arba ČIA.

Spaudos konferencijos dalyviams galima buvo klausimus užduoti internetu.

Nuoroda į klausimų uždavimo sistemą (veikė spaudos konferencijos metu) ČIA.

Spaudos konferencijos vaizdo įrašas:

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Politika ir ekonomika, Vaizdai ir garsai, Vaizdai protui, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė