Prisiminsime Lietuvos okupaciją ar iškilmingai minėsime okupacijos 75-metį? (dienotvarkė) (5)

Lietuvos-okupacija-1940-0615-LCVA-nuotr

Lietuvos okupacija 1940-06-15 | LCVA nuotr.

Birželio 15 d. sukaks 75 metai, kai Sovietų Sąjunga, tęsdama su nacistine Vokietija sutartą kitų valstybių naikinimą, okupavo o po to ir aneksavo Lietuvos valstybę.

Po metų, 1941-ųjų birželio 14 d., sovietiniai okupantai pradėjo masinius Lietuvos gyventojų trėmimus į Sovietų Sąjungos gilumą.

Nors šie skaudūs mūsų šaliai įvykiai prisimenami ir paminimi kasmet, tačiau šiemet Seimo pirmininkės vardu išplatintas kvietimas į minėjimo renginius daug ką suglumino. Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės pasirašytame kvietime rašoma: „Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė Maloniai kviečia… dalyvauti Lietuvos Respublikos Seimo iškilmingame minėjime, skirtame Lietuvos okupacijos 75-mečiui bei Gedulo ir vilties dienai paminėti…“

Žurnalistas ir Kovo 11-osios Akto signataras Rimvydas Valatka, gavęs iš Seimo tokį kvietimą, savo paskyroje socialiniame tinkle facebook.com nusistebėjo:

„Seimas rengia IŠKILMINGĄ minėjimą Lietuvos OKUPACIJOS 75-mečiui paminėti. Ar Seimo pirmininkė bent suvokia, ką ji daro? Normali tauta iškilmimgai mini pergales. Lietuvos tauta dėl Seimo nevisprotiškumo verčiama iškilmingai minėti didžiausio istorijoje savo pažeminimo dieną“.

okupacijos-75-metis-r.valatkos-nuotr

R. Valatkos nuotr.

Deja ir Seimo internetinės svetainės puslapyje  „Lietuvos okupacija: represijos, netektys, likimai“ skelbiamoje renginių programoje puikuojasi įrašas, kad bus minimas Lietuvos okupacijos jubiliejus: RENGINIŲ, SKIRTŲ LIETUVOS OKUPACIJOS 75-MEČIUI BEI GEDULO IR VILTIES DIENAI PAMINĖTI, PROGRAMA

Birželio 4 d. Seimo kanceliarijos Komunikacijos departamento Ryšių su visuomene skyrius žiniasklaidai išplatintame pranešimo spaudai pavadinime – „Minėsime Lietuvos okupacijos 75-metį“ apie Gedulo ir vilties dienos minėjimą jau net pamiršo užsiminti…

Neabejotina, kad Lietuvos okupacijos įvykiai neturi būti pamiršti ir kasmet turi būti prisimenami ir primenami jaunajai kartai ir visai Lietuvos visuomenei, tačiau norą iškilmingai paminėti Lietuvos okupacijos 75-mečio jubiliejų paaiškinti galima būtų nebent tik tuo, kad Lietuvą ir toliau valdo okupantų valdžia.

Tikėkimės, kad birželio 12–15 dienomis Seime ir kitose sostinės vietose bei visoje Lietuvoje vyksiančiuose renginiuose bus priminti mūsų šaliai skaudūs istoriniai įvykiai bei paminėta Gedulo ir vilties diena tačiau ne iškilmingai švenčiamas Lietuvos okupacijos 75-metis.

Birželio 15 d., pirmadienį, 10 val. Seime, Kovo 11-osios Akto salėje, įvyks iškilmingas minėjimas, prieš kurį Seimo Vitražo galerijoje bus atverta paroda „12-asis kilometras: 1942-1943 m. Sverdlovske sušaudyti Lietuvos piliečiai“. Prieš pat vidurdienį nekaltos okupacijos aukos bus pagerbtos tylos minute.

12 val. Nepriklausomybės aikštėje bus pakelta Valstybės vėliava.

12.30 val. vyks okupacijos, genocido ir sovietmečio represijų aukų pagerbimo iškilmės prie paminklo politiniams kaliniams ir tremtiniams Aukų gatvėje, Vilniuje.

14 val. prie Naujosios Vilnios geležinkelio stoties memorialo bus surengta tradicinė atminimo valanda.

16 val. Antakalnio kapinėse bus atidengtas monumentas žuvusiems už Lietuvos laisvę.

Birželio 15 d. 9–16 val. lankytojams bus atviras Seimo Sausio 13-osios memorialas.

Lrs.lt interneto svetainėje skelbiama išsami renginių dienotvarkė

Kategorijos: Istorija, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė