Iškėlus lėktuvą „An-2“ rastas vieno lakūno kūnas (0)

Nuskendusio An-2 lėktuvo fragmentas | Karinių jūrų pajėgų nuotrauka

Nuskendusio An-2 lėktuvo fragmentas | Karinių jūrų pajėgų nuotrauka

Birželio 6 d. vakare apie 23 val. baigtas Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ pakėlimas. Lėktuve rastas vieno žuvusio lakūno kūnas. Tai naujienų agentūrai BNS patvirtino valstybės įmonės „Oro navigacija“ generalinis direktorius Algimantas Raščius. Jis taip pat sakė, kad keliant lėktuvą nulūžo jo sparnai.

Pranešama, kad Baltijos jūroje nuskendusį lėktuvą „An-2“ bekeliant iš gelmės nulūžo jo sparnai. Pakeltą į 5 metrų gylį lėktuvą  iš išorės ir vidaus apžiūrėjo ir nufilmavo narai. Po apžiūros lėktuvas buvo vėl nuleistas į jūros dugną.

Lėktuvas „An-2“ virš Baltijos jūros dingo gegužės 16 d.  skrisdamas iš Švedijos į Lietuvą. Lėktuvu skrido du labai patyrę lakūnai – Alvydas Selmistraitis ir Adolfas Mačiulis ore praleidę daugiau nei 15 tūkst. valandų.

 Papildyta:

Birželio 6 d. paaiškėjo, kad lėktuve narai rado tik lakūno Adolfo Mačiulio kūną, o lakūno Alvydo Selmistraičo palaikų lėktuve nebuvo. A. Selmistraičio artimieji pasijuto dar kartą įskaudinti nesulaukę apie tai žinios iš paieškos operaciją vykdančių tarnybų. Jie apie tai sužinojo tik iš internetinės žiniasklaidos.

Birželio 6 d. dėl lakūnų žūties užuojautas A. Mačiulio ir A. Selmistraičio artimiesiems, bendradarbiams ir visai Lietuvos aviacijos bendruomenei pareiškė aukščiausi Lietuvos vadovai.

Pasak Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės, Baltijos jūroje nuskendusio lėktuvo „An-2“ pilotų tragedija sukrėtė visą Lietuvą.

„Adolfas Mačiulis ir Alvydas Selmistraitis buvo patyrę, savo profesijai ir Tėvynei atsidavę pilotai, verti pačios didžiausios pagarbos“, – rašoma prezidentės užuojautoje.

„Liūdžiu kartu su Jumis. Linkiu stiprybės šiomis sunkiomis netekties valandomis“, – užuojautoje rašo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ir pabrėžia, kad šio tragiško įvykio aplinkybėms išsiaiškinti yra dedamos visos įmanomos pastangos.

iskeltas-vienas-lakunas-lrt.lt-stop-kadras

Iškelti lakūno palaikai | lrt.lt stop kadras

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė