Į Lietuvą atvyko JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai (30)

JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai | kam.lt, A. Dildos nuotr.

JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai | kam.lt, A. Dildos nuotr.

Birželio 6 d. Tarptautiniame Vilniaus oro uoste nusileido du JAV Karinių oro pajėgų kariniai transportiniai lėktuvai C-17 „Boeing Globemaster III“, kurie į Lietuvą, dalyvauti tarptautinėse pratybose „Kardo kirtis 2015“, atskraidino JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos 56-osios „Stryker“ brigados karius ir jų karinę techniką.

Apie 40 JAV karių būrys su daugiau nei 16 tonų sveriančiais keturiais ratiniais šarvuočiais „Stryker“ tiesiai iš oro uosto keliais nujudėjo į Gaižiūnų poligoną Rukloje. JAV Pensilvanijos nacionalinės gvardijos kariai į Lietuvą atvyko dalyvauti didžiausiose nuo Lietuvos narystės NATO Aljanse karinėse pratybose „Kardo kirtis 2015“, vykstančiose birželio 1–19 d. Pratybų atidarymo iškilmės vyks birželio 8 d. Rukloje ir Pabradėje.

Oro uoste atvykusius JAV karius pasitiko tarptautinėms pratyboms vadovaujantys – Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų vadas generolas majoras Almantas Leika, ir JAV 28-osios pėstininkų divizijos, kuriai priklauso 56-osios „Stryker“ brigada vado pavaduotojas brigados generolas Džordžas Švarcas  (George Swartz).

“Mūsų bendradarbiavimas ir bendros pratybos drauge su Pensilvanijos nacionaline gvardija jau vyksta daugiau nei 2 dešimtmečius. Tarptautiniu pratybų „Kardo kirtis“ metu kartu treniruosimės vykdyti NATO jungtiniu karinių vienetų sąveiką, bendrą veiksmų suderinamumą operacijose, keisimės įgyta patirtimi. Šios pratybos taip pat yra puiki galimybe vykdyti ir tobulinti priimančios šalies paramos procedūras sąjungininkų atvykimui į Lietuvą“ – sake Lietuvos kariuomenes sausumos pajėgų vadas gen. mjr. Almantas Leika.

„Kardo kirtis“ – tai kasmetinės JAV Sausumos pajėgų Europoje vadavietės Baltijos šalyse organizuojamos tarptautinės pratybos. Šios serijos pratybos Baltijos šalyse šiemet vyks jau penktąjį kartą. Pratybose Lietuvoje kartu su beveik 1,6 tūkstančio lietuvių karių treniruosis apie 1,5 tūkst. karių iš aštuonių NATO šalių – Danijos, Estijos, Latvijos, Portugalijos, Jungtinių Amerikos Valstijų, Vokietijos, Slovėnijos ir Kanados.

Apie 1 tūkst. karių iš Portugalijos, JAV ir Vokietijos – pratyboms Lietuvoje atsigabeno įspūdingą karinės technikos arsenalą: tankus „Abrams“, pėstininkų kovos mašinas „Stryker“, „Boxer“ ir „Pandur“, šarvuotus pėstininkų automobilius „Fuchs“, žvalgybos automobilius „Eagle IV“ ir „Dingo II“. 

Nuotraukų autorius vyr. ltn. Andrius Dilda

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė