Baltarusiai nori tobulinti traktorius, kad šie tiktų lietuviams (3)

traktoriai_is skelbimųBaltarusiški traktoriai sudaro apie ketvirtadalį kasmet lietuvių nuperkamų traktorių, o žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Baltarusiją, kuri užima 5 vietą iš 103 Lietuvos eksporto partnerių, pernai sudarė daugiau kaip 8 proc. viso šių produktų eksporto. Prekybos ryšiai su Baltarusija yra labai svarbūs, todėl šią savaitę vykusioje jubiliejinėje 25-oje tarptautinėje parodoje „Belagro–2015“ Baltarusijos žemės ūkio ir prekybos ministro Leonido Zaicevo kvietimu lankėsi žemės ūkio viceministro Albino Ežerskio vadovaujama Lietuvos žemės ūkio ministerijos ir jai pavaldžių institucijų specialistų delegacija.

Parodoje buvo demonstruojama naujausia Baltarusijos ir užsienio šalių gamintojų žemės ūkio technika, pakavimo įranga, įrengtos gyvulių ir paukščių, maisto produktų ir tautinio paveldo gaminių ekspozicijos. Joje dalyvavo žemdirbiai iš Baltarusijos ir kitų šalių – Austrijos, Bulgarijos, Ispanijos, Italijos, Kinijos, Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Nyderlandų, Rusijos, Prancūzijos, Vengrijos, Vokietijos ir kt. Ministras L. Zaicevas parodos atidarymo iškilmėse pasidžiaugė, kad Baltarusijoje gaminama apie 500 pavadinimų žemės ūkio technikos ir įrangos, pernai jų šalis užaugino 9,6 mln. tonų javų, kurių derlingumas siekė 37 centnerius iš 1 ha, per 2014 metus buvo pastatytos 84 pieno įmonės, 5 kiaulininkystės kompleksai  ir kt.

Lietuvių delegacija aplankė ir mūsų šalies įmones, kurios parodoje buvo įrengę savo stendus. „Nustebau, kad parodoje dalyvavo tik kelios Lietuvos įmonės, nebuvo pagrindinių šalies maisto pramonės, technikos ir įrangos gamintojų atstovų ar bendro Lietuvos įmonių stendo. Siūlysiu, kad kitais metais vyksiančioje parodoje „Belagro–2016“ Lietuvos žemės ūkio sektorius būtų pristatomas svariau“, – situaciją apibūdino A. Ežerskis.

Lietuviai viename iš renginių ne tik pristatė Pasaulio pienininkystės kongresą, rugsėjo 20-24 dienomis įvyksiantį Vilniuje, bet ir susitiko su Baltarusijos žemės ūkio ir prekybos viceministru Vasilijumi Pivovaru. Abiejų šalių pareigūnai aptarė dvišalės prekybos žemės ūkio ir maisto produktais aktyvinimo, tranzito, atsiskaitymų, kiaulių maro problemas ir sprendimo būdus bei kitus klausimus, nubrėždami gaires tolesniam bendradarbiavimui.

Pasak viceministro A. Ežerskio, Lietuvos veislinių gyvulių augintojai nežino, kiek Baltarusija numato pirkti šių gyvulių per metus, todėl paprašė pateikti preliminarų poreikį, kad eksportuotojai galėtų planuoti kiekius. Baltarusijos viceministras informavo, kaip jų šalyje sprendžiama kiaulių maro problema, patikslindamas, kad dirbama pagal planą, patvirtintą Baltarusijos Vyriausybės. Baltarusiai teigia jau sunaikinę apie 80 tūkst. šernų ir uždarę 450 smulkių fermų.

Susitikimo metu nemažai dėmesio skirta ir baltarusiškai technikai. Lietuvos ūkininkus domina Minsko traktorių gamykloje gaminami ratiniai traktoriai MTZ, priimtini dėl kokybės ir kainos santykio bei priežiūros ir remonto paprastumo. Pagal registro duomenis, baltarusiški ratiniai traktoriai sudaro apie 40 proc. viso Lietuvos traktorių parko. Tačiau nuo 2014 metų įsigalioję sugriežtinti reikalavimai dėl išmetamųjų teršalų ir saugos į ES rinką iš trečiųjų šalių įvežamiems traktoriams sukėlė rimtų problemų: MTZ tipo traktoriai kai kurių teršalų išmetimo reikalavimų neatitinka. Tikimasi, kad šių traktorių gamintojai operatyviai patobulins variklių sistemas ir prekyba tarp Lietuvos ir Baltarusijos šioje srityje galės būti sėkmingai tęsiama.

Viceministras A. Ežerskis taip pat pakvietė Baltarusijos delegaciją atvykti ne tik į Pasaulinį pienininkystės kongresą, bet ir liepos 1–3 dienomis Kaune vyksiančią parodą  „Agrovizija 2015“, kurioje bus demonstruojamos šienainio gamybos, žemės dirbimo, sėjos ir purškimo technologijos, bus supažindinama su javų auginimo technologijomis bandymų laukeliuose ir kt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .

3 komentarai

  1. Džiugu girdėti apie tokius konkrečius bendradarbiavimus su piktų kėslu neturinčia kaimyne.

  2. Gyvs:

    Ne lietuviams,kad tiktų,o europos sąjungai,xaxa

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė