Trečią kartą įteikti „Sidabro vainikėlio“ apdovanojimai (0)

Sage_LLKC archyvo nuotr

Segė | LLKC nuotr.

Birželio 3 d. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinės parodos uždarymo šventė ir nugalėtojų apdovanojimai.

Iš 61 dalyvio komisija atrinko septynis, verčiausius aukščiausio apdovanojimo – „Sidabro vainikėlio“ – pasidabruotos sagės, sukurtos, remiantis Velikuškės piliakalnyje aptiktu, IV a. datuojamu, pasaginės sagės pavyzdžiu. Iš 8 konkurse dalyvavusių regionų, po du apdovanojimus pasidalino Utenos ir Alytaus regionai. Po vieną „Sidabro vainikėlį“ atiteko Kauno miesto atstovei, Telšių regiono laureatui ir Sūduvos krašto jaunajai liaudies meno kūrėjai. Konkurso dalyviai varžėsi dviejose amžiaus grupėse: 10–14 metų ir 15–19 metų.

Eimantas Jokūbaitis (12 m.), Užgavėnių kaukės | LLKC nuotr.

Eimantas Jokūbaitis (12 m.), Užgavėnių kaukės | LLKC nuotr.

Pasipylus sodų rišėjams regioninėse atrankose, o respublikinėje parodoje jų buvo net iš penkių skirtingų regionų, tapo aišku, jog smarkus užmojis privalo būti įvertintas – Gintarė Stanislovaitytė iš Šakių r. apdovanota „Sidabro vainikėliu“ už 5 dekoratyvius sodus. Komisiją taip pat sužavėjo tradiciniais raštais išausta lovatiesė, kurios autorė 13-os metų Livija Lukavičiūtė iš Anykščių, bei margučių margintojos 12 metų Samantos Golubickaitės iš Ignalinos darbai. Neliko nepastebėta ir kaunietės Emilijos Rinkevičiūtės Broderie anglaise technika išsiuvinėta tautinė skarelė – komisijos nariai merginai skyrė vieną iš septynių „Sidabro vainikėlių“.

Edvinas_Janciauskas (15 m.), Medzio_skulptura_LLKC archyvo_nuotr-K100

Edvinas_Jančiauskas (15 m.), Medžio skulptūra | LLKC nuotr.

Labiausiai šiemet įvertinti medžio drožėjai – net trys pagrindiniai pdovanojimai atiteko medinių skulptūrų ir kaukių kolekcijas pateikusiems jaunuoliams: Eimantui Jokubaičiui iš Plungės, Edvinui Jančiauskui iš Varėnos ir Tadui Sidaravičiui iš Alytaus.

Lietuvos liaudies kultūros centro rengiamas konkursas „Sidabro vainikėlis“ vyksta jau trečiąjį kartą. ,,Sidabro vainikėlio“ parodų ciklas sumanytas tam, kad talentingi vaikai ir jaunuoliai, besidomintys liaudies daile, galėtų visuomenei parodyti savo darbus. Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių ,,Sidabro vainikėlio“ apdovanojimų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė