Aptartas Lietuvos ir Jungtinės Karalystės bendradarbiavimas gynybos srityje (0)

juozas-olekas-ir-deividas-hantas-kam.lt-nuotr

Juozas Olekas ir Deividas Hantas | kam.lt nuotr.

Birželio 4 dieną krašto apsaugos ministras Juozas Olekas susitikęs su Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Deividu Hantu (David Hunt) aptarė NATO saugumo užtikrinimo priemones regione, dvišalį karinį bendradarbiavimą, kitus saugumo ir gynybos klausimus.

Susitikimo metu ministras J. Olekas padėkojo ambasadoriui už rodomą dėmesį mūsų regionui ir pakvietė dislokuoti britų karius Lietuvoje. „Sąjungininkų buvimas mūsų regione siunčia aiškią žinutę apie Aljanso vienybę ir yra efektyviausia atgrasymo priemonė“, – kalbėjo ministras J. Olekas.

Ambasadorius D. Huntas informavo ministrą J. Oleką, kad šį rudenį Jungtinė Karalystė atsiųs 400 karių į Lietuvoje ir Latvijoje planuojamas pratybas „Arcade Fusion“ ir nuo 100 iki 150 karių į Lietuvoje organizuojamas tarptautines pratybas „Geležinis kardas 2015“ (angl. Iron Sword).

Šį rudenį „Arcade Fusion“ pratybų metu bus išskleisti NATO Sąjungininkų greitojo reagavimo korpuso JK vadavietės (angl. Allied Rapid Reaction Corps, ARRC) elementai. Tai bus pirmas kartas, kai vieno geriausių NATO korpusų vadavietė bus dislokuota Lietuvoje ir Latvijoje. Lietuvai tai sudarys puikią progą pirmą kartą patikrinti Baltijos šalyse ir kitose Rytų Europos valstybėse kuriamų NATO integracijos vienetų veikimą Lietuvoje.

Ministras J. Olekas ir JK ambasadorius aptarė ir Jungtinės Karalystės vadovaujamą Jungtinių ekspedicinių pajėgų (angl. JEF) projektą.

Lietuva Jungtinės Karalystės vadovaujamų jungtinių ekspedicinių pajėgų steigimo ketinimų protokolą kartu su kitomis šešiomis valstybėmis (Danija, Estija, JK, Latvija, Nyderlandais ir Norvegija) pasirašė 2014 metų rugsėjį per NATO viršūnių susitikimą Velse. Pagal šį ketinimų protokolą bus sukurtos greitojo reagavimo pajėgos, kurios, veikiančios pagal NATO standartus, galės būti ypač greitai dislokuotos reikiamame regione reaguojant į bet kokio tipo saugumo grėsmes.

Ministras J. Olekas pakvietė JK svarstyti galimybes JEF pratybas rengti ir mūsų regione.

2014 m. Jungtinė Karalystė savo iniciatyva atsiuntė keturis naikintuvus „Eurofighter Typhoon“ kaip pastiprinimo priemonę į NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse. Šiuo metu Jungtinės Karalystės naikintuvai sustiprina NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse iš Amari bazės Estijoje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė