Tarptautinį dailės darbų apie Žemę konkursą laimėjo Lietuvos moksleivis (0)

Astijaus Puodžiuko pieš.

Astijaus Puodžiuko pieš.

Tradicinį Lietuvos ir Lenkijos moksleivių dailės darbų konkursą „Mūsų žemė – praeityje, šiandien ir ateityje“, kurį kasmet rengia Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) ir Lenkijos geologijos institutas, laimėjo Utenos Krašuonos progimnazijos penktokas Astijus Puodžiukas. Antrąją vietą pelnė Šilalės meno mokyklos penktokė Gerda Noreikaitė, o trečiąją – Lenkijos moksleivė Kamila Pavlik iš Svidniko.

Konkurso laimėtojai buvo paskelbti po finalui skirto renginio, kuris praėjusios savaitės pabaigoje vyko Varšuvoje, Lenkijos geologijos instituto muziejuje. Jame dalyvavo po tris Lietuvos ir Lenkijos moksleivius – nacionalinių vertinimo komisijų atrinktų darbų autorius.

Lietuvos ir Lenkijos III–VI klasių moksleivių dailės darbų konkursas „Mūsų žemė – praeityje, šiandien ir ateityje“ šiemet vyko jau devintą kartą. Nors šįsyk jo tema – „Sparnuotasis žemės eksperimentas“ – ne iš lengvųjų, daugumos darbų autoriams pavyko ją gana sėkmingai atskleisti. Vaikai piešė archeopteriksus, pterozaurus, laumžirgius, vabzdžius ir paukščius, buvo labai išradingi ir naudojo įvairias technikas bei medžiagas: dažus, akmenėlius, kruopas, plastiką, medį, plunksnas ir kt.

Konkursui Lietuvoje buvo atsiųsta apie 250 darbų. Iš jų vertinimo komisija, kurią sudarė LGT, Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos, J. Vienožinskio dailės mokyklos ir Užsienio reikalų ministerijos atstovai, finalui atrinko tris geriausius.

Iš finale dalyvavusių trijų Lietuvos ir trijų Lenkijos moksleivių darbų laimėtojus rinkusią žiuri sudarė Lietuvos ambasados Lenkijoje, LGT, Lenkijos dailininkų asociacijos, Lenkijos geologijos muziejaus atstovai ir vyriausiasis Lenkijos geologas.

Finalo dalyviai apdovanoti vertingais prizais, jiems surengtos ekskursijos po Varšuvą, taip pat po Baltovo Juros periodo parką.

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė