Latvijoje išrinktas naujas prezidentas (1)

Raimondas Vėjuonis | „Rwitter“ nuotr.

Raimondas Vėjuonis | „Rwitter“ nuotr.

Birželio 3 d. Latvijos Seimas (Saeimas) naujuoju šalies prezidentu išrinko 49-erių metų gynybos ministrą Raimondą Vėjuonį (Raimonds Vējonis).  Už jį balsavo 55 Seimo nariai, prieš – 42, vienas balsavimo lapas buvo pripažintas negaliojančiu. R. Vėjuonį iškėlė valdančioji Žaliųjų ir valstiečių sąjunga.

Už jį balsavo 55 Seimo nariai, prieš – 42, vienas balsavimo lapas buvo pripažintas negaliojančiu. R. Vėjuonį iškėlė valdančioji Žaliųjų ir valstiečių sąjunga.

Latvijos prezidentą renka Latvijos Seimas, kurį sudaro 100 Seimo narių. Šiuo metu Seime yra 99 Seimo nariai, nes vieno Seimo nario įgaliojimai sustabdyti kadangi jis yra įtariamas padaręs finansinius pažeidimus. Norint tapti prezidentu kandidatui reikia surinkti mažiausiai 51 balsą.

R. Vėjuonis pakeis dabartinį prezidentą Andrį Bėrzinį.

Latvijos prezidentas yra vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas, skiria premjerą ir turi teisę teikti parlamentui įstatymų projektus bei grąžinti juos pakartotiniam svarstymui.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų Lietuvos žmonių vardu pasveikino išrinktąjį Latvijos Respublikos Prezidentą Raimondą Vėjuonį.

Pasak Prezidentės, Latvija yra viena artimiausių Lietuvos partnerių regione ir svarbi sąjungininkė Europos Sąjungoje ir Šiaurės Atlanto sutarties organizacijoje. Lietuvos ir Latvijos santykius įtvirtina ne tik artima kaimynystė, istorija ir kultūra, bet ir šalis vienijančios vertybės bei bendri ateities siekiai.

„Tikiu, kad abipusėmis pastangomis tęsime jau daugelį metų vykstantį aktyvų, tarpusavio supratimu grįstą dialogą ir bendradarbiavimą mūsų šalims ir visai Europai aktualiais klausimais. Tikiuosi, kad jau artimiausiu metu turėsime galimybę susitikti ir aptarti svarbiausias dvišalio ir regioninio bendradarbiavimo stiprinimo iniciatyvas ir tarptautinės darbotvarkės reikalus“, – rašoma Prezidentės sveikinime.

Naujajam Latvijos Prezidentui šalies vadovė palinkėjo sėkmės ir išminties einant svarbias ir atsakingas pareigas.

R. Vejonis gimė 1966 m. Pskovo srityje, Rusijoje. Jis baigė Latvijos universiteto Biologijos fakultetą ir įgijo biologijos magistro laipsnį,. Dirbo mokytoju Maduonos pirmojoje vidurinėje mokykloje, buvo Skultės uosto valdybos nariu. R. Vejuonis buvo vyriausybėse aplinkos apsaugos ir regionų plėtros ministras, dvi kadencijas buvo išrinktas Seime nariu.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė