Alytuje bus apdovanoti jaunieji liaudies meistrai (0)

liaudies-menas-1

Emilė Šeškauskaitė 11 m. Kalinėto žalvario vėrinys | LLKC nuotr.

Birželio 3 d. 13 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre susirinks net 60 talentingų jaunųjų tradicinės liaudies dailės kūrėjų.

Čia vyks Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ respublikinės parodos uždarymas ir nugalėtojų apdovanojimai.

Lietuvoje esama nemažai vaikų ir jaunuolių, besidominčių senaisiais dailiaisiais amatais, bei puikių pedagogų – mokytojų, įvairių būrelių, klubų vadovų, kurie puikiai moko tradicinių technologijų.

Mažuose miesteliuose auga daug talentingų vaikų, kurių kūriniuose – margučiuose, šiaudų soduose, medžio drožiniuose bei audiniuose – ryškiai atsispindi vietos tradicijos, ne mažiau įdomios ir jų šiuolaikiškos liaudiškų dirbinių interpretacijos.  

Stebina ir kai kurių jaunųjų meistrų užmojai sukurti sudėtingų dirbinių kolekcijas – skulptūras, siuvinėtus darbus, papuošalus, net drabužių komplektus.

Eimantas Jokubaitis 12 m. Užgavėnių kaukės | LLKC nuotr.

Eimantas Jokubaitis 12 m. Užgavėnių kaukės | LLKC nuotr.

Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) rengiamas konkursas „Sidabro vainikėlis“ vyksta jau trečiąjį kartą, tad jau galima kalbėti apie ryškėjančias tendencijas. Pirmiausia – regioniškumą. Tradiciškai Telšių regiono atrankoje daugiausia medžio drožybos – kaukių ir skulptūrų. Vilniuje ir šiais metais atrinktos verbų rišėjos. Tauragės regioninėje atrankoje, kurios geografija apima taip pat ir pajūrį, eksponuota bent kelių autorių delmonų kolekcija. Keramikos dirbiniai, karpiniai, tekstilė būdinga kiekvienam regionui.

Greta Janušaitė 16 m.Popieriaus karpinys | LLKC nuotr.

Greta Janušaitė 16 m.Popieriaus karpinys | LLKC nuotr.

Ypatingas dalyvių dėmesys šiemet krypo į sodų rišimą. Kone visuose regionuose atsirado bent po 2 autorius, komisijos atrankai pateikusius įvairiomis medžiagomis suvertų sodų – nuo nedidukų, tradicinės formos iki įspūdingų apimčių vestuvinio sodo.

„Sidabro vainikėlio“ parodų ciklas sumanytas tam, kad talentingi vaikai ir jaunuoliai, besidomintys liaudies daile, galėtų visuomenei parodyti savo darbus. Jaunieji kūrėjai ne tik varžosi dėl geriausiųjų vardo, simbolinių „Sidabro vainikėlio“ apdovanojimų, bet ir yra skatinami tobulinti savo žinias, meninius gebėjimus, dailiųjų amatų įgūdžius.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė