Vyriausybės veikla Seime įvertinta teigiamai (0)

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Alkas.lt, A. Rasakevičiaus nuotr.

Seimas plenariniame posėdyje atmetė opozicijos lyderio, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūno Andriaus Kubiliaus pateiktą Seimo rezoliucijos „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2014 metų veiklos ataskaitos ir veiklos vertinimo“ projektą (Nr. XIIP-3171), kuriuo buvo siūloma nepritarti Vyriausybės praėjusių metų veiklos ataskaitai.

Už siūlymą nepritarti ataskaitai balsavo 41 Seimo narys, prieš šį siūlymą – 63, susilaikė 9 parlamentarai.

Dokumento projekte buvo atkreipiamas dėmesys į vis labiau ryškėjančias gilumines šalies ekonomikos problemas: lėtėjančius eksporto bei BVP augimo tempus, gilėjančius ekonominius socialinius skirtumus tarp atskirų regionų. Opozicijos lyderis apgailestavo, kad daugelyje svarbių valstybės gyvenimo sričių Vyriausybė vengė imtis aiškesnės politinės ir idėjinės lyderystės, todėl stringa tokie svarbūs valstybei projektai kaip apsirūpinimo sava elektros energija ir naujos atominės elektrinės bei skalūninių dujų paieškos projektai, o kitose srityse, pavyzdžiui aplinkosaugoje, be tinkamos lyderystės įgyvendinamos pertvarkos sukelia valdymo sumaištį. A. Kubilius pastebi, kad Vyriausybės pateiktoje ataskaitoje stokojama objektyvumo, įvardinant ir įvertinant Vyriausybės veiklos nesėkmes bei šią veiklą lydėjusias korupcines istorijas.

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius svarbiausiais darbais įvardijo pastatytą suskystintųjų gamtinių dujų terminalą, sėkmingą euro įvedimo pasirengimą.

„2014 metais Vyriausybė dirbo nuolatinės parengties režimu, vienu metu spręsdama tiek ilgalaikio augimo strategines užduotis, tiek greitai reaguodama į iškilusias rizikas. Išorės aplinką blogino aštrėjanti geopolitinė situacija, kuri trikdė euro zonos atsigavimą ir ribojo spartesnį Lietuvos ūkio augimą“, – pristatydamas ataskaitą yra sakęs premjeras. Tačiau, jo įsitikinimu, ekonomikos lankstumas ir tinkama ekonominė politika padėjo išvengti ženklesnio augimo tempo kritimo.

Tarp svarbių darbų A. Butkevičius taip pat minėjo pasiektą persilaužimą, mažinant jaunimo nedarbą, gerėjančius tarptautinius vertinimus ir rodiklius, finansinius rezultatus kovojant su šešėline ekonomika, mažėjančią korupciją ir kt.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė