Kas trukdo nedelsiant kompensuoti senatvės pensijas ir išspręti „Sodros“ problemas? (1)

Darius Kuolys | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Darius Kuolys | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Birželio 3 d., trečiadienį, 11 val. naujienų agentūroje BNS (Jogailos g. 9/1) įvyks politinės partijos „Lietuvos sąrašas“ pirmininko Dariaus Kuolio ir buvusio premjero Algirdo Butkevičiaus patarėjo finansų klausimais, finansų analitiko Stasio Jakeliūno spaudos konferencija skirta aptarti „Sodros“ problemas.

Vyriausybė teikia Seimui svarstyti prieštaringai vertinamą ir labai sudėtingą Socialinį modelį. Bet, pasak spaudos konferencijos rengėjų, ji iki šiol nėra išsprendusi akivaizdžių ir žymiai paprastesnių su socialinio draudimo sistema susijusių problemų, nėra ištaisiusi šiurkščių įstatymų pažeidimų. Jų nuomone tai trukdys įgyvendinti bet kokią esminę socialinio draudimo pertvarką, apie kurią kalbama Socialiniame modelyje.

„Šių metų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas patvirtintas šiurkščiai pažeidžiant įstatymą. Apie tai žino Vyriausybė, Seimas, Prezidentūra, Valstybės kontrolė ir „Sodros“ taryba, tačiau niekas nėra daroma, kad šis akivaizdus pažeidimas būtų ištaisytas. Taip kuriama teisinio nihilizmo ir „Sodros“ bei visos valstybės diskreditavimo atmosfera“, – rašoma spaudos konferencijos rengėjų išplatintame pranešime.

Pasak „Lietuvos sąrašas“ pirmininko D. Kuolio, Seimo patvirtinta senatvės pensijų kompensavimo tvarka yra apgaulinga ir nuostolinga visiems šalies pensijų gavėjams. „Po Konstitucinio Teismo sprendimo visas senatvės pensijas, tiek nedirbusiems, tiek ir dirbusiems pensininkams iš Valstybės biudžeto buvo galima kompensuoti jau pernai, nesukeliant jokių finansinių problemų valstybei. Premjero ir kitų Vyriausybės atstovų geopolitiniai ir makroekonominiai samprotavimai, kodėl to padaryti neįmanoma, yra visiškai nepagrįsti“, – teigia D. Kuolys.

Spaudos konferencijoje bus pateikta daugiau informacijos apie šias ir kitas „Sodros“ problemas, pasiūlyti jų sprendimo būdai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė