Neries regioniniame parke pražys pirkios (nuotraukos) (0)

2014 m. buvo papuošta ir beveik šimtmečio senumo pirkia

2014 m. buvo papuošta ir beveik šimtmečio senumo pirkia

Su atėjusia vasara saugomoje teritorijoje prie Vilniaus pražys ne tik aibės spalvingų, saugomų ir retų augalų žiedų, bet ir tradicine puošyba dabinami pirkių langai ir stogai. Jau antrus metus Neries regioninio parko direkcija vykdo projektą, skirtą populiarinti tradicinę Vilniaus apylinkių medinių pastatų puošybą.
Iki rudens vidurio virš regioniniame parke esančių gyvenamųjų namų langų susirangys mediniai žalčiukai ar „pražys“ stilizuotos tulpės, o stogus papuoš ornamentuotos vėjalentės ir lėkiai. Kai kurių sodybų langai pasidabins ir dailiomis langinėmis. 2014 m. vykusio projekto „Mūs pirkelė dailiai inrėdzyta“ metu taip buvo papuoštos net 5 pirkios Šilėnų etnokultūriniame draustinyje.

Visą šią puošybą gamins nagingi VšĮ „Lobių dirbtuvės“ meistrai ir kultūros paveldu besidomintys moksleiviai, savanoriai, neįgalieji, vietos bendruomenių nariai ir visi kiti, norintys dalyvauti projekte. Tradiciniais šių vietų ornamentais išpjaustyti, galiausiai nušlifuoti ir nudažyti, visi pagaminti puošybos elementai bus pritaisyti prie senųjų, rekonstruotų ar naujai pastatytų gyvenamųjų namų Neries regioniniame parke.
Birželio 12 d., liepos 4 d. ir rugsėjo 19 d. Mozūriškių km. taip pat bus organizuojamos visiems atviros, nemokamos kūrybinės dirbtuvės. Jų metu bus pristatomi pagrindiniai tradicinės puošybos principai, čia vyravusi ornamentika ir senosios puošybos pavyzdžiai, o visi dalyviai galės susikurti ir pasigaminti tradicinę stogo kraigo puošybos detalę – lėkį.

„Tikrai puiki, kad turime galimybę kūrybiškai, per praktinę veiklą visuomenę supažindinti su tradicine šio krašto medine architektūra ir jos puošyba. Be to, taip gražiname ir puošiame mūsų parke esančius pastatus. Vietos gyventojai taip pat labai džiaugiasi šiuo projektu, nes jiems tai visiškai nieko nekainuoja. Tereikia sutikti dalyvauti projekte ir kartu išsirinkti labiausiai patinkančią ir jų namui tinkančią puošybą“ – džiaugėsi Neries regioninio parko kultūrologė Karolina Tamašauskaitė.

Visos šio projekto veiklos tiek sodybų savininkams, tiek dalyviams – nemokamos, nes jas finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Neries regioninio parko direkcija ir VšĮ „Lobių dirbtuvės“. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti interneto svetainėje www.neriesparkas.lt, telefonu 8 645 84683 arba el. paštu: karolina@neriesparkas.lt.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Kultūros paveldas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė