Siūloma skirti rentą nusipelniusiems mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojams ir kūrėjams (1)

menas_facebook.com

facebook.com nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys, šešėlinės vyriausybės kultūros ministras prof. Vytautas Juozapaitis kartu su kolegomis Valentinu Stundžiu ir Arvydu Vidžiūnu siūlo sudaryti palankias sąlygas ir užtikrinti socialines garantijas iškiliems mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojams ir kūrėjams, vykdantiems ilgalaikę sistemingą veiklą, turintiems ypatingų nuopelnų Lietuvos valstybei.

Seimo narys prof. V. Juozapaitis atkreipia dėmesį, jog šiuo metu iškiliems mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojams ir kūrėjams nesudaromos tinkamos sąlygos gauti atitinkamą atlygį už jų įdėtą darbą.

„Šie žmonės pašventė visą gyvenimą savo sričiai, negailėjo nei laiko, nei jėgų. Siūlome tinkamai atsilyginti ir pagerbti juos už atliktus kilnius poelgius kuriant ir plėtojant mokslą, švietimą, kultūrą, meną, padariusius didelį poveikį visuomenei ar atstovavusiems ir garsinusiems Lietuvą“, – teigia parlamentaras.

Teikdami Mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojų ir kūrėjų valstybinės rentos įstatymo projektą Seimo nariai siūlo reglamentuoti Lietuvos iškilių mokslo, švietimo, kultūros, meno darbuotojų ir kūrėjų valstybinės rentos skyrimo, mokėjimo sąlygas ir tvarką bei šios rentos dydį.

Kategorijos: Kultūra, Kultūros politika, Lietuvoje, Naujienos | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė