Klaipėdoje atidarytos dvi įdomios parodos – „Žvejyba viduramžių Klaipėdoje“ ir „Baltijos švyturiai“ (0)

paroda_Zvejyba viduramziu KlaipedojeMažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaryta paroda „Žvejyba viduramžių Klaipėdoje“. Joje pristatomi Klaipėdos piliavietės radiniai, susiję su XIII–XVI a. žvejyba: moliniai ir akmeniniai tinklų pasvarai, žvejybiniai kabliukai, žeberklai bei kiti žūklės reikmenys, atskleidžiantys žvejybos būdus.

Parodos sumanytojai sako, jog parengti parodą paskatino 2014 m. Klaipėdos piliavietės tyrimai, kurių metu rasta įspūdinga apie 900 vnt. žvejybinių kabliukų kolekcija, apie 500 molinių bei akmeninių pasvarų bei pavieniai su žvejyba susiję įrankiai, naudoti XIV–XVI a. Šiuo metu tai yra didžiausia žvejybinių kabliukų kolekcija Lietuvoje.

Muziejuje taip pat galima apžiūrėti ir Aido Jurkšto parodą „Baltijos švyturiai“. Joje eksponuojami piešiniai su švyturiais – tai iliustracijos būsimai švyturių enciklopedijai. Piešiniai mažo formato, tačiau jų labai daug. Autorius yra surinkęs ir nupiešęs visus Kaliningrado srities, Suomių įlankos, Ladogos, Onego (Rusija), Lietuvos, Latvijos, Estijos, Suomijos švyturius. Muziejuje veikiančioje parodoje eksponuojama ~ 400 aplink Baltijos jūrą esančių ar buvusių švyturių piešinių.

Parodos turėtų sudominti romantikus, žmones, neabejingus farologijai, nautologijai, marinistikai, architektūrai, istorijai, mokslui.

Abi parodas muziejuje galima apžiūrėti iki rugpjūčio 22 d.

paroda BALTIJOS SVYTURIAI

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė