Prie akcijos „AugGink savo kraštą“ prisijungė ir Lietuvos kaimo turizmo asociacija (1)

kaimo turizmas_zum.lt

zum.lt nuotr.

Lietuvos kaimo turizmo sezonas – atidarytas. Oficialaus atidarymo renginio metu tarp Žemės ūkio ministerijos ir Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) buvo pasirašytas memorandumas dėl pilietinės iniciatyvos „AuGink savo kraštą“.

Prieš 18 metų įkurta Lietuvos kaimo turizmo asociacija šiuo metu vienija beveik 400 kaimo turizmo paslaugas teikiančių sodybų šeimininkų. Poilsiautojams aktyviai domintis vietiniu autentišku maistu, LKTA naująjį sezoną pradeda stiprindama ryšius su ūkininkais ir amatininkais.

Šiemet pakeisti ir organizacijos įstatai – dabar jos nariais gali būti ne tik nakvynę teikiantys paslaugų teikėjai, bet ir ūkininkai bei kiti paslaugų kaime tiekėjai, kuriantys pridėtinę kaimo turizmo vertę. Pasak asociacijos vadovo Lino Žabaliūno, norima, kad žmonės ne tik keliautų po Lietuvą, vis daugiau laiko praleistų kaime, bet ir grįžtų namo pilnais krepšiais vietinių produktų.

Siekdamos ugdyti sveiką, stiprią ir pilietišką visuomenę, Žemės ūkio ministerija ir Lietuvos kaimo turizmo asociacija pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo, vykdant iniciatyvos „AuGink savo kraštą“ projektą. Šiuo projektu didinamas gyventojų žinomumas apie vietinius žemės ūkio produktus, stiprinamas jų įvaizdis. Tai ne tik padės išlaikyti daugiau darbo vietų regionuose, bet ir stiprins kaimo bendruomenes. LKTA skatins savo narius puoselėti vietinių produktų auginimo ir gamybos tradicijas, supažindinti ir tiekti juos savo svečiams.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Kelionės, Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė