Penktą kartą bus apdovanoti geriausi Lietuvos laukinės gamtos fotografai (nuotraukos) (0)

Gervės | J. Bilinsko nuotr.

Gervės | J. Bilinsko nuotr.

Šiandien, gegužės 27 d., trečiadienį,  11.30 val. Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose (Gedimino pr. 11, Vilnius) bus paskelbti Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2014“ laureatai. Renginio dalyviai galės pasigrožėti geriausių darbų paroda ir pirmieji pavartyti penktojo Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso albumą.

Penktą kartą vykstančiame konkurse dalyvavo gerokai per šimtą gamtos fotografų. Iš beveik 2 tūkstančių atsiųstų darbų į paskutinį etapą atrinktos 273 nuotraukos. Į Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkursą „Gintarinis žaltys 2014“ fotografai buvo pakviesti 2014 m. rudenį. Darbai konkursui buvo teikiami iki 2015 m. sausio 1 d. Fotografijos, atitinkančios konkursui keliamus reikalavimus, buvo renkamos sausio–vasario mėnesiais, o finalininkai paskelbti balandį.

Tradiciškai autoriai varžėsi dėl dviejų pagrindinių konkurso nominacijų „Geriausia metų fotografija“ ir „Metų fotografas“ laurų bei dėl dvylikos teminių nominacijų („Augalijos magija“, „Gamtos akimirka“, „Gamtos menas“, „Gyvūno portretas“, „Kiti gyvūnai“, „Lietuvos kraštovaizdis“, „Makropasaulis“, „Paukščiai“, „Žinduoliai“, „Žmogus ir gamta“, „Geriausias nespalvotasis kadras“ ir „Egzotikos pasaulis“). Šiemet pirmą kartą buvo renkamas geriausias jaunasis gamtos fotografas.

Visos nominacijos turi atskirus globėjus. Iš kiekvienos jų išrinktas geriausias darbas ir išskirtos viena ar dvi fotografijos, surinkusios daugiausiai balų. Papildomai penktajame konkurse bus išdalyti net aštuoni specialieji prizai už įdomiausią Lietuvos gamtos įvairovės, miško, gyvūno natūralioje aplinkoje, paukščio mus supančiame kraštovaizdyje nuotrauką ir kt. Šiemet konkurso prizinis fondas kaip niekada gausus – iš viso laureatams bus įteikti net 48 prizai.

„Gintarinio žalčio“ konkurso geografija plečiasi. Jame dalyvauja ne tik Lietuvos gyventojai, bet ir mūsų tautiečiai, gyvenantys svetur: Ispanijoje, Anglijoje, Danijoje, Norvegijoje. Šių metų konkursas sulaukė ir didesnio gamtos fotografų dėmesio iš Ukrainos bei kaimyninės Kaliningrado srities.

Kaip ir ankstesniais metais, daugiausiai nuotraukų pateikta „Paukščių“ nominacijai, todėl šiemet įsteigta specialioji nominacija „Paukščiai be sienų“. Šiai nominacijai buvo teikiami darbai, kuriuose konkurso dalyviai įamžino paukščius aplinkinėse šalyse.

„Gintarinis žaltys 2014“ – penktasis laukinės gamtos fotografijų konkursas, kurio tikslas – sutelkti Lietuvos gamtos fotografus ir šalyje egzistuojančius jų klubus, skleisti gamtos fotografo etikos normas, skatinti visuomenę pažinti Lietuvos laukinę gamtą. Konkurso iniciatoriai – gamtos fotografų klubas „Naturephoto.lt“  ir „Žurnalas apie gamtą“ – tikisi, kad šis konkursas padės žmonėms išmokti skirti, iš kokių nuotraukų žvelgia gyvūnai, iš tiesų gyvenantys laukinėje gamtoje ir nufotografuoti jų netrikdant, o iš kokių – išgąsdinti ar žmogaus auginami, laikomi aptvaruose.

Pasak konkurso organizatorių atstovo „Žurnalo apie gamtą“ redaktoriaus Romualdo Barausko, gamtinei fotografijai, ko gero, jokia kita fotografija negali prilygti fotografinių siužetų įvairove ir netikėtumu. „Kas akimirką gamta gali pasiūlyti naują istoriją, gali būti labai dosni, o gali ir itin negailestingai bandyti fotografo ištvermę. Tik patiems kantriausiems ir lydimiems sėkmės ji atskleidžia savo lobius. Ar sugebėsime juos tinkamai įamžinti ir išsaugoti, priklauso ne tik nuo fotografinės patirties ir gamtinių žinių, bet ir nuo to, ar tai darysime etiškai – netrikdydami laukinių gyvūnų, nedarydami žalos aplinkai ir visiems kitiems gamtos gyventojams, kurių galbūt mes nematome ar nemokame pastebėti. Rašytinio gamtos fotografo etikos kodekso neturime. Tačiau jis – mūsų širdyse ir galvose“, – sako R. Barauskas.

Geriausi konkurso „Gintarinis žaltys 2014“ darbai publikuojami albume „Lietuvos laukinės gamtos fotografija 2014“. Pirmieji leidinį išvys apdovanojimų ceremonijos dalyviai.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė