Paskelbtas konkursas „Mano tautos kostiumas” (nuotraukos) (0)

Tautiniu kostiumu kolekcijos pristatymas_LLKC nuotr

Tautinių kostiumų kolekcijos pristatymas | LLKC nuotr.

Puikus, puošnus, spalvingas tas mūsų tautinis kostiumas, tad kodėl jo dažniau nedėvėti, kodėl visiems jo neparodyti? Lietuvos liaudies kultūros centras kviečia visuomenę, ypač jaunimą, dalyvauti pirmą kartą rengiamame konkurse „Mano tautos kostiumas“. Puoškitės, ruoškitės, draugus, pažįstamus paraginkit ir fotografuokitės! Pirmojo konkurso etapo dalyviai būtų vertinami pagal kostiumų fotografijas ir išsamius aprašymus, kurių rengėjai lauktų iki birželio 10 d., vėliau – kostiumą tektų demonstruoti!

Mes jau pratinamės didžiuotis tautiniu kostiumu, jį vilkėti, ypač kai norime pasauliui prisistatyti kaip saviti, išskirtiniai, išsaugoję tautos paveldą. Konkurso rengėjai ragina visus, didelius ir mažus, jaunus ir senus, turinčius nuosavą tautinį kostiumą ar dėvinčius jį meno kolektyvuose prisidėti prie svarbaus sumanymo – dalyvauti pirmą kartą rengiamame konkurse „Mano tautos kostiumas“ bei spalvingose etnografinių regionų drabužiais pasipuošusių žmonių eitynėse liepos 6 d.

Visi drauge stiprintume tautinio kostiumo gyvybingumą, prisidėtume prie jo įtvirtinimo kaip tautai, visuomenei, valstybei, kultūrai itin svarbaus elemento, skatintume ir kitus žmones įsigyti asmeninius, su savo kilmės vieta susijusius tautinius kostiumus ir jais vilkėti valstybės, šeimos, bendruomenės, kitų tradicinių švenčių proga.

Baigiamasis konkurso turas būtų transliuojamas per LRT televiziją – renginys būtų prieinamas visuomenei, tad nugalėtojus galėtų rinkti ne tik tautinio kostiumo specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių vertinimo komisija, bet ir žiūrovai. Laimėtojų lauks vertingi prizai!

Drabužis žmogui yra ne vien buities poreikis, bet ir jo pažiūrų, grožio sampratos atspindys. Nuo seno įvairių tautų liaudies apranga bylojo apie žmonių darbštumą, moralės principus, asmens statusą ir daugelį kitų kultūros dalykų. Dainose ant mergelės galvos žėrintys galionėliai ar saulės nušviesti blizgą vingrieji rašteliai nusakė merginos orumą, balti nuometėliai – moters garbingumą, už kepurėlės užkišta žalia povo plunksnelė – bernelio šaunumą.

Šis projektas prisideda ir prie Etnografinių regionų metų minėjimo, aiškiai ir įtikinamai parodydamas skirtingų etnografinių regionų, kraštų, vietovių kostiumo įvairovę, kultūrinių tradicijų prigimtinį ryšį ir tęstinumą.

Daugiau informacijos apie tautinio kostiumo konkursą.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė