Tėvo dienos proga į koncertą kviečia „Tramtatulio“ laimėtojai (0)

?????????????????????????????????

llkc nuotr.

Birželio 7 d. 13 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje Rumšiškėse vyks VI Lietuvos vaikų ir moksleivių – liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis 2015“ laimėtojų koncertas, skirtas Etnografinių regionų metams ir Tarptautinei tėvo dienai. Šventėje koncertuos per 70 jaunųjų liaudies tradicijų mylėtojų iš visų Lietuvos regionų.

Ant Kauno marių kranto įsikūrusiame Lietuvos liaudies buities muziejuje vyksiančioje „Tramtatulio“ šventėje gausus būrys dainorėlių ir pasakorių džiugins žiūrovus tarmiškai atliekamomis liaudies dainomis, sakmėmis, pasakojimais, o jaunieji muzikantai gros tradiciniais lietuvių liaudies instrumentais. Šventėje bus apdovanoti 157 talentingi „Tramtatulio“ laimėtojai ir diplomantai iš 34 savivaldybių, kuriuos lydės net 81 mokytojas. Iš šių metų laureatų – 17 instrumentinės muzikos atlikėjų, puikiai grojusių pučiamaisiais, styginiais, dumpliniais instrumentais, net keturios smagiai muzikuojančios instrumentinės grupės, 16 dainininkų ir 13 pasakotojų. Jauniausiai šventės dalyvei iš Naujosios Akmenės yra 4 metukai, vyriausiam – 18 metų.

„Šis konkursas unikalus tuo, kad padeda atrasti neeilinių gabumų dainuojančius, grojančius, tarmiškai pasakojančius vaikus ne tik didmiesčiuose, bet ir atokiausiuose Lietuvos miesteliuose bei kaimuose. Tikimės, kad šis prasmingas renginys, nepraras gyvybingumo ir vis plačiau skleisis…“, – sakė konkurso organizatorė Jūratė Šemetaitė. Šiais metais vietiniuose konkurso turuose dalyvavo per 1000 jaunųjų atlikėjų, regioniniuose – 598, o į respublikinį ratą atrinkta 250 vaikų.

Lietuvos vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos atlikėjų konkursą „Tramtatulis 2015“, skatinantį vaikus ir moksleivius domėtis savo krašto tradicine kultūra, ugdantį pavienius jaunuosius lietuvių liaudies dainų, sakytinės kūrybos, instrumentinės muzikos atlikėjus, jau šeštą kartą organizuoja Lietuvos liaudies kultūros centras kartu su miestų bei rajonų savivaldybių kultūros ir švietimo skyriais.

13 val. Laureatų koncertas Aukštaitijos regiono Daujėnų sodyboje. Visų Lietuvos regionų lietuvių liaudies dainas, pasakojimus, sakmes, tradicinės instrumentinės muzikos kūrinius atliks šeštojo respublikinio konkurso laimėtojai – vaikai ir jaunuoliai nuo trejų iki devyniolikos metų.

15.30–18 val. Pasibuvimai Dzūkijos, Suvalkijos, Žemaitijos, Mažosios Lietuvos sodybose, laureatų ir diplomantų apdovanojimai.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė