Premjeras A. Butkevičius priėmė JAV senatorių R. Dž. Durbiną (0)

_MG_0234

Algirdas Butkevičius ir Ričardas Džozefas Durbinas | lrp.lt nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos  Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės rūmuose priėmė Lietuvoje besilankantį lietuvių kilmės Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) senatorių Ričardą Džozefą Durbiną (Richard Joseph Durbin). Pokalbio metu premjeras su senatoriumi aptarė dvišalį bendradarbiavimą, pažymėjo strateginės partnerystės svarbą, padėkojo už JAV paramą Lietuvai siekiant narystės Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijoje (EBPO).

„Esame dėkingi už visas būtinas priemones Baltijos šalių saugumui užtikrinti“, – susitikime sakė premjeras A. Butkevičius ir pažymėjo, jog Vyriausybė yra įsipareigojusi iki 2020 metų gynybai skirti 2 procentus nuo bendrojo šalies vidaus produkto ir taip atitikti NATO valstybėms-narėms taikomus reikalavimus. „Siekiame ir toliau stiprinti savo šalies gynybinius pajėgumus. Tikimės, jog ir JAV padidins savo rotacines pajėgas Lietuvoje ir taip dar labiau sustiprins mūsų šalies šauktinių kariuomenę“, – pažymėjo Vyriausybės vadovas.

Kalbantis apie energetinį saugumą, Ministras Pirmininkas senatoriui pristatė Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, domėjosi apie gamtinių dujų importo iš JAV galimybes. Senatorius R. Durbinas pabrėžė, jog tam reikalinga Transatlantinės prekybos ir investicijų partnerystės sutartis (TTIP) – pagal JAV galiojančius įstatymus, dujos gali būti eksportuojamos tik į tas šalis, su kuriomis JAV yra pasirašiusi TTIP arba šalies Energetikos departamentas yra išdavęs licenciją.

Premjeras A. Butkevičius teigė, jog Lietuva remia TTIP iniciatyvą. Jo teigimu, yra būtina užtikrinti, kad galutinis rezultatas būtų ambicingas, abipusiai naudingas ir garantuotų esminį JAV prekių, paslaugų ir viešųjų pirkimų rinkos atvėrimą, JAV energetikos resursų prieinamumą.

Vyriausybės vadovas JAV senatoriui padėkojo už paramą siekiant narystės EBPO – šių metų balandžio mėnesį EBPO Tarybos posėdyje buvo priimtas sprendimas pakviesti Lietuvą pradėti stojimo procesą. „Narystė EBPO yra visos Lietuvos žmonių interesas. Mes ir toliau dėsime visas pastangas šiam tikslui pasiekti, tikimės tolesnės JAV paramos“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Taip pat susitikime kalbėtasi apie situaciją Ukrainoje, Rygoje vykusį Rytų partnerystės forumą, aptarti informacinio saugumo klausimai. Senatorius R. Durbinas į Vilnių atvyko vienos dienos vizito. Pastarąjį kartą senatorius Lietuvoje lankėsi 2011 metais minint Sausio 13-osios 20-ies metų sukaktį.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė