Mirė rašytojas, laisvės kovotojas, visuomenininkas, kunigas Vaclovas Aliulis (video) (1)

Vaclovas-Aliulis-bernardinai.lt-e.levin-nuotr

Vaclovas Aliulis | bernardinai.lt, E.Levin nuotr.

Gegužėss 26 d. eidamas 95-uosius metus mirė rašytojas, laisvės kovotojas, visuomenininkas, kunigas Vaclovas Aliulis.

V. Aliulis gimė 1921 m. Krekštėnuose, Krokialaukio valsčiuje, dabartiniame Alytaus rajone. 1937 metais jis tapo vienuoliu marijonu ir 1940 metais baigė Marijampolės marijonų gimnaziją, o 1945 metais ir Kauno tarpdiecezinę kunigų seminariją  bei Teologijos fakultetą. Kunigu buvo įšventintas 1944 m.

Nuo 1965 m. rūpinosi liturgine leidyba, bendradarbiavo žiniasklaidoje religinio švietimo, dorovės ir kitais klausimais.

Prasidėjus Atgimimui V. Aliulis aktyviai reiškėsi visuomeninėje veikloje, organizavo katalikišką spaudą, rašė teologinius, publicistinius straipsnius. 1988–1991 m. buvo  Sąjūdžio Seimo Tarybos narys. 1988–1992 m. vienas katalikų blaivybės sąjūdžio organizatorių, Lietuvos Biblijos draugijos steigėjų, 1992–1995 m. ir nuo 1999 m. jos prezidentas. 1989 m. įkūrė žurnalą „Katalikų pasaulis“, iki 1991 m. jo vyr. redaktorius. 1990–1993 m. leidyklos „Katalikų pasaulis“ direktorius. 1989–1992 m. Lietuvos ateitininkų federacijos dvasios vadas. 1989–1993 m. Lietuvos marijonų viceprovincijolas, 1993–1999 m. marijonų vienuolijos generalinis vikaras, 1993–1996 m. Romos marijonų vienuolyno, nuo 1999 m. Vilniaus marijonų vienuolyno vyresnysis.

Dėl V. Aliulio mirties užuojautą  Velionio artimiesiems, bendražygiams ir visai Lietuvos tikinčiųjų bendruomenei pareiškė aukščiausi Lietuvos vadovai.

Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė: „Tai buvo dvasininkas, gebėjęs sutelkti ir įkvėpti būrius tikinčiųjų ir ieškančiųjų. Intelektualas, išvertęs ir parengęs daugybę reikšmingų religinių leidinių. Visuomenininkas, padėjęs pakilti Atgimimo aušrai, iki paskutinių dienų atsidavęs savam Pašaukimui ir Tėvynei“.

Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė :„Tai buvo Lietuvai atsidavusi, dvasinga asmenybė. Kunigas ne tik aktyviai dalyvavo katalikų bendruomenės veikloje, bet ir buvo aktyvus Sąjūdžio veikėjas, ateitininkas, daug rašė ir skleidė visuomenei dvasines vertybes. Todėl jo mintys ir idėjos ilgai išliks gyvos žmonių atmintyje“.

Lietuvos Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius: „Šis intelektualas visą savo gyvenimą skyrė dvasingumo ugdymui, skiepijo tikėjimą amžinosiomis vertybėmis, kantriai mokė mylėti žmones ir gyvenimą. Jis buvo aktyvus Nepriklausomybės atkūrimo dalyvis, katalikiškos spaudos organizatorius, savo įtaigia mąstysena daręs didelį poveikį tautos švietimui“.

Velionis bus pašarvotas Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.   Gegužės 28 d. 11 val. čia bus aukojamos laidotuvių šv. Mišios. Po to Velionis bus palydėtas į Alytaus r. Santaikos Kristaus Karaliaus bažnyčią, kur 15 val. taip pat bus aukojamos šv. Mišios. Laidojamas bus Santaikos kapinėse.

Vaclovas Aliulis minintis 90-metį (2011 m., LRT):

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė