Kviečia Plungės miesto šventė (video) (0)

vaikai su tautiniais rubais_plunge.lt

plunge.lt nuotr.

Birželio 19–21 dienomis Plungės mieste tradiciškai vyks miesto šventė. Plungės kultūros centras šiai didžiausiai ir reikšmingiausiai miesto šventei šiemet rengia keletą didelių reginių ir net du respublikinius projektus.  Miesto šventei skirti renginiai prasidės birželio 19 d. Plungės kultūros centro parodų salėje, kurioje vyks Dalios Česnienės floristikos parodos atidarymas ir konkursinės parodos „Plungei apie Plungę“ laureatų apdovanojimas. Birželio 20 ir 21 dienomis nuo 10 val. Senamiesčio aikštėje tradiciškai vyks tautodailės ir tradicinių amatų mugė ir Plungės kultūros centro meno kolektyvų koncertai. Birželio 20 d. Plungės miesto šventės metu Plungės kultūros centras plungiškius ir miesto svečius kvies į išskirtinai reikšmingus projektus: Lietuvos vaikų ir jaunimo dainų šventę „Mano žemė“ ir XIV-ąjį respublikinį pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalį.

Dainų šventėje „Mano žemė“ pasirodys geriausi liaudiškų šokių kolektyvai iš Plungės, Vilniaus, Vilkaviškio, Šiaulių, Radviliškio, Šilutės, Joniškio, Akmenės, Kalvarijos, Mažeikių ir Kretingos.  Ši šventė skirta Lietuvos dainų švenčių tradicijos išsaugojimui ir tęstinumo užtikrinimui bei LR Seimo paskelbtiems etnografinių regionų metams įprasminti.

Kitas didelis projektas „XIV-asis respublikinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis“. Šis jau keturioliktą kartą Plungės kultūros centro organizuojamas renginys LR Kultūros ministerijos  pripažintas visos šalies prioritetiniu renginiu.   Festivalio metu vyks tokie renginiai, kaip „Parko muzika“, soliniai geriausių ir profesionaliausių orkestrų Lietuvoje ir svečių iš Latvijos koncertai ir kitos veiklos. Orkestrų muzika Plungėje, kaip niekur kitur skamba ypač iškiliai, juk būtent čia kunigaikščių Oginskių rūmuose buvo įkurtas pirmasis orkestras Lietuvoje. XIV-ąjame orkestrų festivalyje neatsitiktinai dalyvaus net 14  orkestrų, tarp kurių Lietuvos Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“, Lietuvos Respublikos Vidaus reikalų ministerijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“, Siguldos, Latvijos miesto orkestras, „Palangos orkestras“, orkestrai iš Plungės, Tauragės, Mažeikių, Rietavo, Telšių, Kretingos ir kitų miestų. Koncertinę programą pristatys ir vienas žinomiausių, profesionaliausių Lietuvos vokalistų Povilas Meškėla. Orkestrų muzikines programas sustiprins ir bendros orkestrų, choreografinių grupių kompozicijos.

Plungės miesto šventės metu plungiškių ir miesto svečių lauks ir daugybė kitų renginių, veiklų ir užsiėmimų įvairiose Plungės miesto erdvėse, kuriuos rengia įvairios rajono organizacijos.  Šventės programa pasirodys jau netrukus. Susitikime Plungės mieste birželio 19 – 21 dienomis iš švęskime Plungės miesto šventę visi kartu!

Plunges miesto šventė 2014 m.:

Kategorijos: Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė