Konservatoriai atsiribojo nuo socialdemokratų siūlymų įteisinti eutanaziją, abortus ir vienalytes santuokas (7)

Andrius Kubilius | wikipedia.org nuotr.

Andrius Kubilius | wikipedia.org nuotr.

Gegužės 26 d.  Seimo TS-LKD frakcija išplatino pranešimą kuriame atsiribojo nuo socialdemokratų siūlymų įteisinti eutanaziją, abortus ir vienalytes santuokas.

A. Butkevičiaus vadovaujamos Vyriausybės teisingumo ministras ir vienas iš Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP)  vicepirmininkas Juozas Bernatonis pasiūlė Lietuvos politinėms partijoms tartis ir pasirašyti susitarimą „Dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“.

Seimo opozicijos lyderio Andriaus Kubiliaus teigimu, paskaičius pateiktą tekstą tenka suabejoti arba socialdemokratų politine nuovoka, arba nuoširdžiai nusistebėti jųpolitiniu įžūlumu. „Socialdemokratai siūlo partijoms pritarti tam, kad Lietuvoje būtų įteisinta eutanazija ir abortai, taip pat būtų sudarytos sąlygos Vyriausybei įteisinti vienalytes santuokas“, – sako Seimo TS-LKD frakcijos seniūnas A. Kubilius.

„Tokios socialdemokratų siūlomos nuostatos kelia nuostabą, nes iki šiol A. Butkevičius viešai ne vieną kartą išsakė skeptišką požiūrį dėl tokių naujų „teisių“. Todėl lieka iki galo neaišku, kam atstovauja J. Bernatonis, pateikdamas tokį susitarimo projektą: socialdemokratams, Vyriausybei ar tik pačiam sau?“ – klausia A. Kubilius.

TS-LKD frakcija pareiškė, kad negali sutikti su tokiais socialdemokratų siūlymais, prieštaraujančiais pamatiniams TS-LKD partijos įsitikinimams ir bandantiems panaikinti susiformavusias vertybines takoskyras tarp politinių šalies partijų.

„Susidaro įspūdis, jog tokiu kontraversišku pasiūlymu prasidedant 2016 m. Seimo rinkimų maratonui siekiama anaiptol ne suvienyti politines partijas bendram tikslui (kaip nutiko, kai partijos geopolitinių grėsmių akivaizdoje susitarė dėl paramos krašto gynybai). Šiuo susitarimu, kuris remiasi klaidinga prielaida, jog partijos gali atsisakyti fundamentalių pasaulėžiūros skirtumų ir vieningai perimti vienos iš politinių jėgų ideologines nuostatas, siekiama dirbtinai sukurti naują viešosios erdvės diskusijų objektą, kuris nukreiptų dėmesį nuo socialdemokratų vadovaujamos Vyriausybės klaidų bei ryškėjančių nerimą keliančių ekonominių tendencijų“, –  teigė A. Kubilius.

„Matydama klaidingas šio susitarimo prielaidas bei suvokdama tikruosius už dokumento slypinčius socialdemokratų ketinimus, siekiant visiškai kitų tikslų nei žmogaus teisių ir gerovės užtikrinimas, Seimo TS-LKD frakcija atsisako dalyvauti rengiant šį partijų susitarimą ir atsiriboja nuo šio susitarimo, kaip prieštaraujančio TS-LKD partijos vertybėms bei įsitikinimams“, – rašoma  Seimo TS-LKD frakcijos žiniasklaidai išplatintame pranešime.

Partijų susitarimą pasirašyti siūlantis  A. Bernatonis sužinojęs apie  konservtorių pareiškimą apgailestavo: „Gaila, kad konservatoriams nerūpi žmogaus teisių problemos Lietuvoje“. Jis pareiškė, kad susitarimas bus pasirašytas be konservatorių.

„Labai gaila, kad konservatoriai nenori matyti problemų, kurios yra žmogaus teisių ir laisvių srityje. Užuot diskutavę ir ieškoję problemų sprendimų, Tėvynės sąjungos atstovai pasirinko politikavimo ir populizmo kelią. Matyt, kad konservatoriai jau pradėjo savo rinkimų kampaniją“, – teigia teisingumo ministras.
Susitarimo projektas „Dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“ praeitą savaitę jis buvo pateiktas penkioms pagrindinėms parlamentinėms partijoms – LSDP, TS-LKD, Darbo partijai, „Tvarkai ir teisingumui” ir Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui.

„Šią savaitę  partijos pradėjo teikti savo pasiūlymus dėl susitarimo projekto turinio, tačiau konservatoriai per žiniasklaidą informuoja, kad šiame procese nebedalyvaus. Lieka neaišku, ar jų išplatintas pareiškimas yra eilinių jos narių A. Kubiliaus ir J. Razmos pozicija, ar tai yra oficiali konservatorių vadovybės laikysena”, – retoriškai klausė J. Bernatonis.

Pasak socialdemokratų vicepirmininko jeigu konservatorių vadovybė atsisakys dalyvauti tolimesnėse diskusijose dėl susitarimo, jas tęs LSDP, Liberalų sąjūdis, „Darbo partija” ir „Tvarka ir teisingumas“.

Vardindamas šiuo susitarimo projekto teikiamus siūlymus dėl žmogaus teisių sistemos gynimo tobulinimo mūsų šalyje ir dėl kitų Lietuvai svarbių dalykų J. Bernatonis vengė minėti, jog šiuo susitarimu taip pat yra pasisakoma už eutanazijos, abortų ir amoralių vienalyčių santuokų įteisinimą.

Siūlomo partijų susitarimo „Dėl žmogaus teisių ir laisvių apsaugos Lietuvoje“ tekstas

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė