Prezidentė D. Grybauskaitė susitiko su JAV senatoriumi R. Dž. Durbinu (0)

grybauskaite-durbinas-lrp.lt-nuotr

Dalia Grybauskaitė ir Ričardas Džozefas Durbinas | lrp.lt nuotr.

Gegužės 26 d. Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su lietuvių kilmės JAV Senatoriumi Ričardu Džozefu Durbinu (Richard Joseph Durbin). Susitikime aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas saugumo ir energetikos srityse, ekonominiai abiejų šalių ryšiai ir jų stiprinimo galimybės. Kalbėta ir apie saugumo situaciją mūsų regione bei padėtį Ukrainoje.

„JAV yra patikima mūsų partnerė, su kuria įvairiose srityse puoselėjame stiprius ryšius. Iškilus naujiems iššūkiams mūsų regione, JAV pademonstravo solidarumą ir paramą. Turime toliau išlikti vieningi ir situaciją vertinti ne pagal tai, kas kalbama, o pagal tai, kas daroma“, – sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, JAV ypač prisideda prie Lietuvos saugumo didinimo. Rusijai pradėjus karinius veiksmus prieš Ukrainą, JAV sustiprino Baltijos šalių oro policijos misiją, vėliau į bendras karines pratybas atsiuntė savo karius. Su šia šalimi sėkmingai bendradarbiaujama ir NATO.

Prezidentė su JAV Senatoriumi aptarė abiejų šalių ekonominių ryšių stiprinimą ir pabrėžė, kad svarbu kuo greičiau susitarti dėl laisvosios prekybos tarp ES ir JAV. Lietuvai taip pat itin svarbus glaudesnis bendradarbiavimas energetikos srityje.

Ričardas Durbinas – vienas įtakingiausių JAV senatorių. Jis aktyviai remia Ukrainą ir yra vienas iš dviejų Senato „Ukraine Caucus“ pirmininkų. Priklauso JAV Senato Asignavimų, Teisingumo ir Administravimo komitetams, taip pat Gynybos pakomitečiui.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė