Lietuvos liaudies buities muziejuje – dievdirbystės paroda (0)

Ruduo-koplytstulpis-l.milciaus-nuotr

Koplytstulpis | L. Milčiaus nuotr.

Gegužės 29 d. 13 val. Lietuvos liaudies buities muziejuje vyks parodos „Dievdirvių skulptūrėlės iš senųjų koplytėlių ir koplytstulpių“ atidarymas.

Parodą skiriama 2015-iems Etnografinių regionų metams. Parodoje bus galima pamatyti senųjų dievdirbių skulptūrėles iš Lietuvos liaudies buities muziejaus rinkinio, kuriame yra 178 eksponatai. Jos datuojamos XIX a. pabaiga ir XX a. pirmaisiais dešimtmečiais. Seniausia rinkinio skulptūrėlė – Pieta, atvežta iš Viekšnių apylinkių (Akmenės r.), išdrožta 1888 metais.

Skulptūrėlės buvo rastos Žemaitijos, Aukštaitijos, Suvalkijos ir Dzūkijos regionų vietovėse. Daugumą jų sudaro Švč. Mergelės Marijos, Kristaus temų skulptūrėlės, kurios buvo labiausiai paplitusios visoje Lietuvoje. Taip pat šventųjų vyrų ir moterų temos skulptūrėlės – Jono Nepomuko, Jurgio, Antano, Florijono, Kazimiero, Jono, Vincento, Juozapo, Pranciškaus, Nikodemo, Barboros, Agotos, Marijos Magdalenos, Daratos ir Angelų figūrėlės, kurios atspindi kiekvieno regiono dievdirbių pamėgtas temas, drožybos ir šventųjų vaizdavimo ypatumus.

Žemaitijos ir Aukštaitijos regionų dievdirbių kūrybą parodoje atstovauja Juozas Dapkus (g.1908) iš Visbarų k. (Tauragės r.), Stasys Vaivada iš Jocių k. (Tauragės r.), Kazimieras Lukminas iš Pamukio k. (Raseinių r.), Mykolas Vasilevičius iš Megučionių k. (Pakruojo r.), Petras Kliauga iš Panemunėlio (Rokiškio r.), Žiūrauskas iš Padusčio k. (Zarasų r.). Parodoje taip pat eksponuojama nebaigta Nukryžiuotojo skulptūrėlė, kurią išdrožė Antanas Klanius (g. 1830) – vienas garsiausių Žemaitijos dievdirbių.

LLBM dievdirbiu parodai plakatas (1)

Kategorijos: Kultūra, Kultūros paveldas, Lietuvoje, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė