Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje – žolynų burtai (0)

etnografine-pajurio-zvejo-sodyba-muziejus.lt-nuotr

Etnografinė pajūrio žvejo sodyba | muziejus.lt nuotr.

Vasarai beldžiantis į duris, Lietuvos jūros muziejus lankytojus kviečia į kūrybines dirbtuves „Ei, kieno kieno žalias kiemelis..?“, kurios vyks Klaipėdos Kopgalyje įsikūrusioje Etnografinėje pajūrio žvejo sodyboje. Jau trečius metus žaliajam kiemeliui vadovauja ir įvairaus amžiaus „menininkų“ laukia tautodailininkė, viena iš „Buities ir margučių palėpės” įkūrėjų, Angelė Rauktienė.

Praeitą savaitę prasidėjusiose nemokamose kūrybinėse dirbtuvėse jau apsilankė nemažai susidomėjusiųjų. Vieni tyrinėjo natūralias medžiagas – žolynus ir šieną, medžio šakeles, kiti iš karto entuziastingai įsitraukė į kiemelio šeimininkės siūlomus užsiėmimus. Galų gale, tiek vieni, tiek kiti pripažino – prisilietimas prie gamtos leidžia atsipalaiduoti, nurimti ir mėgautis kūrybiniu procesu.

Pasak tautodailininkės A. Rauktienės, šių metų užsiėmimai skiriami gyvajai gamtai. Todėl dirbtuvių lankytojai galės susipažinti su gamtos dovanomis – visu tuo, kas auga, žydi, brandina sėklas, vaisius, ar net gydo. Per kelis vasaros mėnesius sodybos kiemelis nuolatos pasipildys naujai išaugusiais, sužydėjusiais augalais, užderėjusiais vaisiais, uogomis. Sodybos svečiai galės žaisti senuosius liaudies žaidimus ir net patys pasigaminti žaislų. Vienus gali sudominti galimybė kurti figūras, skulptūras, o gal net indus iš šieno, kitus – dabinti medines gyvūnų formas įvairiais žolynai, uogomis.

Pavargus ir norint atsipūsti, bus galima minti mįsles ar klausytis kiemelio šeimininkės sekamų pasakojimų.

Artėjant didžiosioms vasaros virsmų šventėms – Rasoms (Joninėms) ir Žolinėms, kūrybinių dirbtuvių dalyviai bus kviečiami pinti vainikus tiek sau, tiek Rasoms, Jonams ar Janinoms. Taip pat bus galima mokytis paslaptingųjų švenčių burtų arba kaip surišti išskirtinę, „derlingą“ žolynų puokštę.

Tautinio paveldo meistrė A. Rauktienė prie kūrybinio stalo lankytojų lauks kiekvieną mėnesį nuo 11 iki 17 val.: gegužės 27-31 d., birželio 16-21 d. ir 23-28 d., liepos 7-12 d. ir 14-19 d., rugpjūčio 4-9 d. ir 25-30 dienomis.

Kategorijos: Etninė kultūra, Kultūra, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė