Teatralai ėmėsi ginti žinomą kultūros veikėja Nidą Lungienę (8)

Nida-Lungiene-asmenine-nuotr

Nida Lungienė | asmeninė nuotr.

Lietuvos valstybinių teatrų vadovai ėmėsi ginti naujojo Rokiškio rajono mero socialdemokrato Antano Vagonio iš darbo atleistą Rokiškio rajono kultūros centro direktorę Nidą Lungienę.

Jie paragino Rokiškio merą atšaukti savo sprendimą bei raštu kreipėsi į Seimo narius, Kultūros ministerijos vadovybę bei Socialdemokratų partijos prezidiumą.

N. Lungienė išgarsinusi Rokiškį profesionaliųjų Lietuvos teatrų festivaliu „Vaidiname žemdirbiams“ vos tik pradėjusio eiti savo pareigas naujojo mero buvo atleista iš pareigų kaip esą praradusi jo pasitikėjimą. Gindami nusipelniusią kultūros veikėją valstybinių teatrų vadovai išplatino pareiškimą raginantį Rokiškio rajono merą sugrąžinti N. Lungienę į ankstesnes pareigas. Teatralai taip pat kreipėsi ir į Kultūros ministerijos vadovybę, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narius bei Socialdemokratų partijos prezidiumą.

Skelbiame visą kreipimosi tekstą:

Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetui
Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumui
Rokiškio m. savivaldybei
Žiniasklaidai

Mes, Lietuvos  nacionalinių ir valstybinių teatro vadovai, esame šokiruoti žinios apie Rokiškio miesto savivaldybės vadovybės įvykdytą susidorojimą su Rokiškio kultūros centro direktore, ilgamete Rokiškio teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ vadove, įžymia mūsų kultūros veikėja Nida Lungiene. Reiškiame kategorišką protestą dėl nemotyvuoto brutalaus jos atleidimo iš užimamų pareigų.

Seniausias ir pastoviausias Rokiškio teatrų festivalis „Vaidiname žemdirbiams” visiems Lietuvos teatrų profesionalams jau yra tapęs ypač prestižiniu, aukštąjį teatro meną reprezentuojančiu  renginiu. Pastarąjį dešimtmetį jo programą sudaro geriausi naujausi Lietuvos teatrų spektakliai. Aukšto festivalio lygio dėka jis tapo itin svariu ir svarbiu Lietuvos kultūros reiškiniu, garsinančiu Rokiškio miestą, kaip itin ryškų Lietuvos kultūros žemėlapio tašką.

Pastaruosius 15 metų Rokiškio kultūros centrui ir festivaliui „Vaidiname žemdirbiams” vadovauja patyrusi ir nusipelniusi kultūros vadybininkė Nida Lungienė. Norint objektyviai įvertinti jos įdirbį, dera atsižvelgti ir į tai, kokiomis itin sunkiomis sąlygomis dirba mūsų kultūros žmonės, ypač regionuose. Niekam nėra paslaptis, kad, nepaisydami itin menkų atlyginimų, jie aukoja savo jėgas, sveikatą ir netgi savo asmenines lėšas, kad įvykdytų savo kultūros nešėjų ir puoselėtojų priedernę, kurią suvokia ir vykdo kaip aukštą tarnystės visuomenei misiją. Taip savo pareigą suvokia ir vykdo ir Nida Lunginė. Visa tai suprasdami, ir šią Nidos Lungienės ir jos vadovaujamos Rokiškio kultūros centro entuzastų komandos triūsą didžiai vertindami, Lietuvos valstybinių ir nacionalinių teatrų kolektyvai, kaip galėdami, savo dalyvavimu ir kitaip moraliai jį nuolat rėmė. Festivalio programa yra svarbus įvykis kiekvieno Lietuvos teatro gyvenime, jo apdovanojimai – didžiulė garbė teatro menininkams, o pats festivalis – svarbi ne tik Rokiškio miesto, bet visos Lietuvos teatro šventė.

Mūsų žiniomis, naujojo Rokiškio rajono mero įsakymu Nida Lungienė jau atleista iš Rokiškio kultūros centro pareigų. Atleidimo motyvas yra akivaizdžiai niekinis. Iš visko matyti, kad naujas meras paprasčiausiai siekia „parodyti valdžią” ir tuo pačiu įsitekti vienai partijai, kaip spėjama, į tas pareigas paskirdamas tos partijos funkcionierių. Šios manipuliacijos vykdytojai akivaizdžiai bus pamiršę vieno iš tos partijos pirmtakų principą „kadrai lemia viską”: nėra jokio pagrindo manyti, kad, pašalinus Nidą Lungienę iš pareigų, Rokiškio kultūros centro darbuotojų entuziazmas ir festivalis „Vaidiname žemdirbiams” toliau gyvuos kaip gyvavę. Visa tai paprasčiausiai išnyks. Bet biurokratams ir funkcionieriams dera tvirtai priimti domėn, kad iškilieji mūsų kultūros veikėjai ir entuziastai, ypač regionuose, nėra niekinės figūrėlės jų kadriniuose žaidimuose. Jie priklauso visai Lietuvos kultūrai, yra visos Valstybės turtas. Todėl Rokiškio rajono savivaldybės merui, jeigu jis dar brangina savo reputaciją Lietuvos kultūros pasaulyje, dera skubiai atšaukti savo sprendimą dėl Nidos Lungienės atleidimo iš pareigų, atsiprašyti jos, leisti jai toliau dirbti, ir bendradarbiauti su ja visos Lietuvos kultūros ir prestižo labui.

Pasirašė Lietuvos valstybinių ir nacionalinių teatrų vadovai ir atstovai:

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinis direktorius Egidijus Stancikas
Kauno valstybinio lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius
Lietuvos rusų dramos teatro vadovas Jonas Vaitkus
Valstybinio Šiaulių dramos teatro vadovas Antanas Venckus
Vilniaus teatro „Lėlė” vadovas Juozas Marcinkevičius
J. Miltinio dramos teatro vadovas Romualdas Vikšraitis
Valstybinio jaunimo teatro vadovas Algirdas Latėnas
Valstybinio Klaipėdos dramos teatro l. e. vadovo pareigas Virginija Trečiokaitė
Lietuvos nacionalinio dramos teatro generalinis direktorius Martynas Budraitis

2015 05 21, Vilnius

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė