JT Saugumo Taryba priėmė Lietuvos pateiktą rezoliuciją dėl šaulių ginklų ir lengvosios ginkluotės (0)

Ginklai

www.thelocal.de nuotr.

Gegužės 22 dieną Jungtinių Tautų Saugumo Taryba priėmė Lietuvos pateiktą rezoliuciją dėl šaulių ginklų ir lengvosios ginkluotės, kurios pagrindinis akcentas – neteisėtos prekybos šiais ginklais poveikis žmonėms.

Lietuvos nuolatinė atstovė Jungtinėse Tautose ambasadorė Raimonda Murmokaitė priminė, kad apie 90 procentų visų civilių žūsta arba yra sužeidžiami šaulių ginklais. „Dėl neteisėtos prekybos šiais ginklais kas minutę nutrūksta žmogaus gyvybė. Be to, ginklų perteklius ir neteisėtas naudojimas skatina konfliktus ir sunkiausius žmogaus teisių pažeidimus. Priimdami šią rezoliuciją, mes padėtume apsaugoti žmonių gyvybes”, – sakė Lietuvos nuolatinė atstovė. Ji taip pat padėkojo visoms valstybėms, parėmusioms Lietuvos parengtą JT Saugumo Tarybos rezoliuciją.

Rezoliucijoje akcentuojama būtinybė apsaugoti nukentėjusiuosius, ypač moteris, vaikus ir kitas pažeidžiamas visuomenės grupes. Lietuvos parengtame JT Saugumo Tarybos dokumente ypatingas dėmesys skiriamas kovai su ginklų patekimu į teroristų, ginkluotų grupių ir nusikalstamų struktūrų rankas. Rezoliucijoje taip pat pažymima, kad, norint spręsti neteisėtos prekybos ginklais keliamas problemas, reikia gerinti valstybių gebėjimus kovoti su ginklų paplitimu, visos JT institucijos skatinamos aktyviau bendradarbiauti, kovojant su nelegalia ginklų prekyba. Dokumente taip pat išreiškiama stipri parama Sutarčiai dėl prekybos ginklais, kuria siekiama sumažinti neteisėtos prekybos ginklais keliamas žmonių kančias.

Lietuvos parengtos JT Saugumo Tarybos rezoliucijos bendraautorėmis tapo 56 JT valstybės narės. Tai yra pirmoji Lietuvos parengta JT Saugumo Tarybos rezoliucija. 2015 metų gegužės mėnesį Lietuva pirmininkauja JT Saugumo Tarybai.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė